МВФ не сподобалось, що Азаров пожалів олігархів?

Субота, 12 листопада 2011, 11:01

Місія МВФ могла би закінчитись успішно, якби український уряд запропонував іншу схему скорочення дефіциту бюджету.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише народний депутат, екс-міністр економіки Сергій Терьохін.

Він вважає, що, уряд не використав ті бюджетні інструменти, які "зачіпають комерційні інтереси правлячої еліти України і геополітичні інтереси Росії".

Серед усього іншого Терьохін назвав прогресивне оподаткування найбагатших, підвищення ренти за корисні копалини, запровадження податку на велику нерухомість або товари розкоші, заморожування видатків на утримання бюрократії.

Для збалансування бюджету "Нафтогазу України" — фактичне виконання хоча би ключових з усіх вимог Європейської енергетичної хартії, ратифікованої Україною, а саме: а) відокремлення розподільчої функції від транзитної; б) встановлення правил ціноутворення на імпортний газ… в) конкурентний продаж квот для транзиту", — пише народний депутат.

На думку Терьохіна, якби фіскальний ефект від таких альтернативних заходів був не гіршим, ніж за урядовим планом, то МВФ безумовно надав би черговий транш.

"Але проблема в тому, що таке альтернативне меню ніколи не було б народжене цим урядом, оскільки воно зачіпає не тільки фундаментальні комерційні інтереси правлячої еліти України, а й геополітичні інтереси постачальників вуглеводнів, насамперед РФ",- зазначає екс-міністр.

Він нагадав, що уряд вирішив зменшити бюджетний дефіцит за рахунок широких верств населення: підвищення пенсійного віку, тарифів на комунальні послуги, газу для населення і т.ін.

Як повідомлялося, місія МВФ працювала в Україні з 25 жовтня по 3 листопада. Місія достроково залишила Україну. У заяві, зробленій за підсумками візиту, йдеться, що МВФ вирішив узяти паузу в стосунках з Україною, пообіцявши відновити дискусії "в найближчому майбутньому".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування