Бойко: купимо газ у Туреччини та на ринках

Понеділок, 16 січня 2012, 17:57

Україна в 2012 році планує почати закупівлі природного газу на спотовому ринку.

Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив журналістам 13 січня, передає Ukranews.

"Цей процес, який готувався дуже давно, ми опрацьовували всі можливості, оскільки це пов'язано з позицією європейських компаній", - уточнив він.

"У мене відбулася розмова з єврокомісаром з енергетики Гюнтером Оттінгером, і я в черговий раз отримав запевнення, що ми отримаємо необхідну підтримку, і ця підтримка дуже важлива. Це джерело диверсифікації буде реалізоване влітку цього року", - сказав міністр.

Бойко також повідомив, що Україна почала переговори з Туреччиною про поставки газу по новому маршруту.

"Я сподіваюся, що наприкінці січня ми вже представимо конкретні пропозиції і вийдемо на конкретні переговори з ними", - сказав він, не уточнивши про які маршрути, йдеться.

Раніше міністр заявив, що Україна планує перевести всі теплоенергоцентралі з газу на вугілля, що дозволить економити близько 6 мільярдів кубометрів газу на рік.

Бойко додав, що для реалізації цієї програми потрібно скасувати законодавчу заборону на приватизацію ТЕЦ і передачу їх у концесію.

За словами міністра, в даний час реалізується проект спільно з британо-нідерландським холдингом Shell з будівництва трьох заводів з газифікації вугілля.

У свою чергу видобуток власного газу в Україні, за прогнозами Бойко, в 2012 році зросте до 21 мільярд кубометрів, а в 2013 - до 22 мільярдів.

Видобуток вугілля Україна планує наростити до 84 мільйонів тонн проти 82 мільйонів тонн в 2011.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!