"Регіонали" вирішили перехопити ініціативу зі скасування недоторканності

Понеділок, 14 травня 2012, 11:51

Фракція Партії регіонів виступає за визначення Верховною Радою 15 травня процедури розгляду законопроекту про обмеження депутатської недоторканності.

Про це сказав голова фракції Олександр Єфремов на засіданні погоджувальної ради парламенту, повідомляють "Українські новини".

"Наша фракція наполягає на тому, щоб ми в остаточному підсумку розглянули проект постанови про проходження закону про депутатську недоторканність. Проект постанови №3251 є, і я не бачу жодних перешкод для того, щоб завтра його розглянути і прийняти", - повідомив він.

За словами Єфремова, останні заяви депутатів із різних фракцій свідчать про те, що за обмеження недоторканності готові проголосувати всі 450 народних обранців.

Як відомо, комітет ВР з питань правової політики пропонує парламенту розглянути законопроект про внесення змін до Конституції в частині обмеження недоторканності депутатів Ради 24 травня.

20 жовтня 2009 року парламент проголосував за направлення законопроекту № 3251 "Про внесення змін до Конституції України" (про гарантії недоторканності для окремих посадових осіб), яким передбачено скасування президентської та обмеження депутатської недоторканності, до Конституційного Суду для перевірки на конституційність.

7 квітня 2010 року КС визнав конституційним обмеження депутатської недоторканності та неконституційним скасування президентської недоторканності.

12 травня 2012 року об’єднана опозиція задекларувала намір скасувати недоторканість, зокрема, народних депутатів в разі своєї перемоги на парламентських виборах.

powered by lun.ua