Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Голодувальники вимагають в опозиції вигнати всіх, хто сприяв "мовам"

Четвер, 12 липня 2012, 13:25

Учасники голодування під "Українським домом" у Києві вимагають від опозиції виключити зі своїх лав нардепів, які сприяли ухваленню мовного законопроекту.

Про це йдеться у відкритому листі учасників голодування до лідерів опозиційних парламентських партій.

У ньому вони зазначають, що 6 липня лідери опозиційних партій "покинули поле бою біля Українського дому" і "залишили долю української мови на милість Литвина та Януковича", хоча закон про мову не зупинено остаточно.

"Партія регіонів активно організовує "підтримку" закону Колесніченка-Ківалова в регіонах. Щодо протестних дій відкрито кримінальні справи. Опозиційні політики роз’їхались ділити списки та округи", - зазначають учасники протесту.

"Опозиційні лідери повинні зробити висновки та розпочати роботу над помилками", - переконані голодувальники.

Вони вимагають від лідерів опозиційних партій:

1. Виключити зі своїх лав народних депутатів, за злочинною недбалістю яких було проголосовано антиукраїнський мовний закон. В першу чергу покарання повинні нести Кожемякін, Мартиненко та Томенко, які відповідають за організацію роботи опозиції в сесійній залі.

2. Призначити відповідальних за протидію мовному терору влади.

3. Лідер Об’єднаної опозиції Яценюк повинен персонально взяти на себе відповідальність за згортання акцій протесту та в разі набрання чинності закону скласти з себе повноваження опозиційного лідера.

4. Відмовитись від використання партійних брендів під час акцій національного опору.

5. Зобов’язатись не брати у списки власних партій осіб, які голосували за Харківські угоди, конституційні зміни 2011 року, податковий кодекс, закон про мови.

6. Включити до програм партій пункт про захист та розвиток української мови та культури.

Голодувальники вимагають у лідерів опозиції повідомити про їхні рішення щодо окреслених питань до 16 липня.

"Суспільство має право знати хто реально вболіває за долю української мови та держави, а хто піариться на цій святій темі", - сказано в заяві.

Окремо активісти висловлюють подяку відомим діячам культури, які підтримують їхній дух та разом з громадянами вимагають відмовитися від розгляду мовного законопроекту. Це Василь Шкляр, Ніна Матвієнко, Тарас Компаніченко, Володимир Мороз, Брати Капранови, Богдан Бенюк, Сергій Архипчук, Сашко Лірник, гурти PoliКарп, Хорея Козацька, Тарута, Свобода (Санкт- Петербург) та інші.

Між тим, до числа голодувальників приєдналася ще одна людина.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: