Голові ЦВК не подобається ідея відеоспостереження

Вівторок, 24 липня 2012, 09:29

Голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал сумнівається в користі відеоспостереження на виборах, оцінюючи його мінуси й плюси.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

"Я незадоволений тим, що ЦВК у цьому питанні була, по суті, поставлена перед фактом. З нами ніхто не радився, хоча я й не претендую на те, щоб давати технічно обґрунтовані консультації, але було б непогано, якби ЦВК заздалегідь повідомили", - зазначив Шаповал.

"Сам по собі процес відеоспостереження не можна оцінити однозначно. З одного боку, це ніби позитивний момент: візуальне спостереження, додаткові контрольні можливості публічного характеру. Хоча підрахунок голосів випадає за рамки відеоспостереження", - сказав він.

Голова ЦВК вважає, що "відбувається своєрідний ремейк, повтор російського досвіду".

"Я був спостерігачем на виборах у Росії й хочу сказати, що в неофіційних розмовах із їхніми організаторами, починаючи з найвищого рівня й закінчуючи рівнем виборчих дільниць, практично не чув позитивних відгуків із приводу того, що на дільницях установлені відеокамери", - сказав він.

"Звісно, до цих оцінок можна ставитися скептично: як відомо, виконавці нерідко висловлюють невдоволення, "краще погано відпочивати, ніж добре працювати" – це відомий принцип і девіз багатьох. Проте питання залишаються", - додав Шаповал. 

Голова ЦВК "повний сумнівів" щодо користі відеоспостереження на виборах.

"Плюси теж є, їх я уже назвав, а мінуси очевидні. До речі, дуже серйозний мінус – необхідність актуальних витрат в 1 млрд грн. Ми не настільки багаті, щоб легким рухом руки "відстібнути" мільярд на процедури, які серйозно не апробовані", - заявив він.

"Однак можу сказати – закон є, і, якщо він набуде чинності, ми його виконаємо", - підкреслив Шаповал.

За словами голови ЦВК, "левова частка" технічної роботи в цьому напрямку "буде проведена Кабінетом міністрів".

"Сподіваюся на це. За законом, Кабмін повинен забезпечити закупівлю й тестування устаткування, інші роботи. До речі, парадокс полягає в тому, що ЦВК – розпорядник відповідних коштів, а фактично розпоряджатися ними буде Кабмін. Він стане реально оперувати грішми – тими грішми, якими ми формально будемо розпоряджатися. Думаю, це прояв бажання перекинути частину відповідальності", - сказав він.

"Наше завдання полягатиме в тому, щоб визначити технічні завдання", - додав Шаповал. 

Він не виключив, що забезпечення дільниць відеокамерами може бути використане як корупційна схема для поділу мільярда гривень, але як юрист і голова ЦВК назвав безвідповідальним "стверджувати щось у цьому роді" без відповідних фактів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування