ЄС не проти зони вільної торгівлі СНД

Середа, 25 липня 2012, 11:11

Європейський Союз вважає, що ратифікація Україною угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД не суперечить створенню зони вільної торгівлі з ЄС.

Про це заявив представник Єврокомісії виданню "Комерсант-Україна".

За його словами, їхня позиція залишається незмінною - на відміну від вступу до Митного союзу, ратифікація ЗВТ з СНД не перешкоджає підписанню аналогічного документа з Євросоюзом.

Раніше на минулому тижні подібну тезу висловило також джерело в Єврокомісії.

"Україна для нас дуже важлива, але ми не маємо права вказувати вам, як чинити. ЄС виходить з міркування, що українська влада сама розуміэ, до яких наслідків можуть привести їъ кроки", - підкреслив співрозмовник видання.

Видання зазначає, що нову угоду підготовлено на основі норм СОТ, і вона передбачає чіткі терміни зняття двосторонніх вилучень з режиму вільної торгівлі.

Однак ряд положень передбачає можливість введення санкцій для тих учасників ЗВТ, які встановлять режим вільної торгівлі з третіми країнами або об'єднаннями і тим самим змінять структуру свого імпорту.

Це торкнеться ЗВТ між Україною та ЄС, договір про створення якої було парафовано 19 липня.

Крім того, глава підкомітету Верховної Ради з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков від фракціі Партія регіонів зазначив, що угоду буде поставлено на голосування восени.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2011 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень по окремих групах товарів (на які мита все-таки передбачені).

У вівторок президент Віктор Янукович зареєстрував у Верховній Раді законопроект про ратифікацію договору про зону вільної торгівлі СНД.powered by lun.ua