Мер Львова про мову: "Ми мирні люди, але свого нікому не віддамо"

Неділя, 8 липня 2012, 17:27

Кількасот львів'ян із представниками церков різних конфесій 8 липня спільно помолилися за українську мову у Львові.

Молебень пройшов біля пам'ятника Тарасу Шевченку у центрі міста, повідомляє Zaxid.net.

 

"Поки в нашій державі є Львів і львів'яни, Україна буде завжди незалежною, а мова буде квітучою. Адже ж це мова – від Бога", - сказав після молитви міський голова Львова Андрій Садовий.

"Для немовляти мова – це молоко мами, для нас з вами – це живиця, яка тримає нас при житті, для нації – це цемент, який скріпляє народ. Мова – це все, це велика Божа ласка. Наша мова – це Божа мова, вона вистраждана, мордована, катована, але вона вистояла. Вона є і буде завжди", - заявив він.

Представники палацу імені Гната Хоткевича зачитали "Молитву до мови", яку написала Катерина Мотрич і яка була надрукована в книжці ще на початку незалежності України.

 
 

На завершення молебня Садовий наголосив: "Ми є мирні люди. Ми чужого не хочемо, але свого ніколи нікому не віддамо! Слава Львову, слава нашій мові, слава Україні!".

Він подякував владикам, отцям за чисельне зібрання й молитву за українську мову.

 

"Життя показує, що за нашу незалежність треба боротись щодня. Що завжди ворог, якому Україна, як кістка в горлі, пробує ставити під сумнів нашу незалежність, використовуючи різні махінації і маніпуляції", - зазначив Садовий.

"Наша держава – це плід, який народився у важких муках: мільйони замордованих, закатованих, концтабори, Сибір. Хіба це можна не брати до уваги? Невже хтось думає, що ми це можемо приспати, забути?", - додав міський голова Львова.

Садовий зауважив, що сигнал, який ми отримали, – "це дуже нехороший дзвіночок".

"Він спонукає нас ще раз задуматись, що ворог у будь-яку секунду може нанести нам серйозний удар. Ми повинні бути разом, бути твердими у наших переконаннях, ми повинні добре думати про свій приклад, який ми показуємо нашим дітям, ми повинні виховувати наших дітей у християнських цінностях, у наших національно-патріотичних переконаннях", - сказав мер.

"Коли ворог буде бачити нашу єдність, а в єдності наша сила, він ніколи не буде робити такі провокації", - переконаний Садовий.

 

Усі фото - Zaxid.netpowered by lun.ua