Колесніченко: Місцеві ради не мають права робити російську регіональною

Четвер, 23 серпня 2012, 09:32

Автор скандального мовного закону Вадим Колесніченко заявляє, що місцеві ради не мають права ухвалювати рішення про надання російській статусу регіональної.

Про це він заявив в коментарі ТСН.

Він наголосив, що "жодна з областей не ухвалювала рішення про надання російській статусу регіональної".

"Рішення про визначення статусу мови жоден орган місцевого самоврядування не має права ухвалювати. Це право держави", - наголосив він.

"Місцеві органи самоврядування, місцеві органи влади мають право проінформувати населення, дати доручення місцевим органам самоврядування підготувати програму з реалізації закону", - додав Колесніченко.

Він порекомендував уважно прочитати рішення цих облрад, аби впевнитись - вони лише інформують населення, що на їх території такий-то відсоток населення володіє російською мовою.

"У них йдеться про необхідність підготувати програму, вирішити питання фінансування, розподілення його між групами і класами у садках, школах після офіційного збору заяв батьків про мову навчання дитини", - зауважив Колесніченко.

Дійсно, у рішеннях деяких облрад немає фрази про надання російській статусу регіональної.

Наприклад, депутати Дніпропетровської облради рекомендували громадам області забезпечити "права громадян на використання державної, російської, або інших мов, які будуть визнані як регіональні на відповідних територіях".

А Запорізька облрада своїм рішенням лише постановила "довести до відома територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, місцевих рад Запорізької області, що російська мова, як регіональна мова, використовується на території Запорізької області".powered by lun.ua