Янукович схвалив заборону прокуратурі виносити протест проти дій посадовців

П'ятниця, 21 вересня 2012, 10:45

Президент Віктор Янукович підписав закон про обмеження повноважень прокуратури.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Оновлений закон передбачає скасування повноважень прокурора з видання обов'язкових для виконання актів прокурорського реагування, встановлює єдиний акт прокурорського реагування на виявлені порушення закону у вигляді подання, винесення якого не буде тягти зупинку дії нормативно-правових актів, припинення певної діяльності або безумовного усунення порушень, що мають місце на думку прокурора.

Закон забороняє прокуророві здійснювати повноваження в рамках нагляду за дотриманням законів без призначення прокурорської перевірки, що може проводитися лише після прийняття постанови, у якій зазначаються підстави, що свідчать про порушення законності, а також обґрунтовується необхідність здійснення прокурором конкретних дій.

Законопроект також передбачає заборонити проведення прокурорської перевірки за заявами і зверненнями (крім тих, які містять повідомлення про злочин) до їхнього попереднього розгляду компетентними органами.

Як відомо, 18 вересня Рада прийняла законопроект № 11074 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань удосконалення діяльності прокуратури", що обмежує повноваження прокуратури.

Партія "УДАР" закликала Януковича не підписувати цей закон, і ініціювати внесення змін до нього, оскільки він позбавляє прокуратуру права виносити протест на незаконні дії суб’єктів владних повноважень і посадових осіб.

Саме завдяки застосуванню прокурорського протесту вдалося зберегти в державній чи комунальній власності землю, зупинити незаконні дії при будівництві на територіях парків, скверів, дитячих майданчиків.

Рада Європи неодноразово наполягала на змінах до законодавства для обмеження повноважень прокуратури.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!