Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Freedom House на прикладі вінка і Януковича розповів про користь інтернет в Україні

Понеділок, 24 вересня 2012, 14:29

Freedom House зазначає, що в Україні інтернет часто слугує як вихід для новин, які замовчуються традиційними ЗМІ.

Про це йдеться у своїй доповіді організації "Свобода мережі 2012. Світова оцінка інтернет та цифрових медіа", оприлюдненій у понеділок.

Організація наводить приклад інциденту з вінком під час офіційної церемонії покладання квітів президента Віктора Янукович.

нтернет часто слугує як останнє запасне джерело для новин та контенту, який  не виходить традиційних медіа. Так було у випадку з відео 2010 року, коли вінок поривом вітру впав на голову президента Віктора Януковича під час церемонії… у Києві", - сказано у доповіді.

"Незважаючи на те, що це було знято всіма, відео не потрапило у вечірні новини більшості національних каналів через заклик влади або самоцензуру персоналу, яку часто застосовують у темах, пов'язаних з бізнесовими або політичними інтересами власниками медіа", - нагадує організація.

"Однак відео все одно потрапило в інтернет і отримало 700 тисяч переглядів за 18 годин", - додали у звіті.

Також в організації додають, що були зареєстровані періодичні спроби державного тиску для того, щоб прибрати певний он-лайн контент. Так, було в лютому 2012 року, коли представник МВС намагався добитися кримінальної справи проти видання та закриття он-лайн ресурса за поданням інспектора "Кобри" ДАІ МВС Гетманцева.

"Спроби маніпулювати онлайн-картиною новин не є багаточисельними, але є кілька провладних новинних сайтів, як і медіа, які підтримують певні політичні фігури або ідеї. Деякі вебсайти належать холдингам, якими володіють олігархи, наближені до Партії регіонів та інші політичні сили", - йдеться у звіті.

Freedom House також відзначає феномен троллінга в українському інтернеті та додає, що це активізується особливо під вибори.

"Спільний метод маніпуляцій – це проплачені коментатори або "троллі" на новинних сайтах та у соціальних мережах. ..Більшість політичних аналітиків не вбачають у цьому ефективно політичну стратегію, оскільки користувачі часто впізнають троллів та не беруть до уваги їхні коментарі", - зазначають у доповіді.

"У цілому, тим не менше, он-лайн медіа представляють багато позицій  з великим представництвом незалежних медіа, які грають роль сторожових псів та проводять розслідування", - йдеться у доповіді.

"Обговорення політичних та соціальних проблем вільне на інтернет-форумах та в коментарях на таких сайтах як "Українська правда" та "Кореспондент". Також дозволено доступ до сайтів закордонних медіа", - додає Freedom House.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування