Резолюція Сенату США по Тимошенко прийнята за всіма правилами – автор

Субота, 29 вересня 2012, 09:21

Резолюція Сенату США, що закликає звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, була прийнята одноголосно з дотриманням всіх норм і правил.

Про це йдеться в коментарі автора резолюції американського сенатора Річарда Дурбіна, переданому ZN.UA його прес-службою.

"Дана резолюція була прийнята одноголосно в ході відкритого голосування в Сенаті. Це стандартна процедура, застосовувана при розгляді питань, по яких існує узгоджена, однозначна точка зору більшості. Всі правила і процедури в даному випадку були дотримані, ніхто їх для цього не змінював", - йдеться в коментарі.

"Звичайно ж, прийняття такої резолюції не зовсім влаштовує українську владу, але вона говорить про те, що члени Сенату одностайно засуджують політичне ув'язнення Юлії Тимошенко", - зазначив сенатор.

Він також додав, що ця резолюція готувалася протягом декількох місяців.

"Всі відомства (сенаторські офіси) були поставлені до відома про те, що сенат має намір розглянути це питання з тим, щоб вони могли представити свої зауваження та заперечення. Резолюція попередньо обговорювалася на відкритому засіданні сенатського комітету з міжнародних справ і була ним підтримана", - сказав автор.

"Твердження про те, що тут нібито мали місце якісь порушення процедури, не мають під собою жодних підстав", - підкреслив він.

За словами Дурбіна, "якщо тут і присутні якісь "сумнівні" обставини, то вони стосуються якраз причин ув'язнення Юлії Тимошенко, де вона перебуває вже протягом багатьох місяців".

"Зараз іще рано говорити про те, якими можуть бути подальші дії уряду США, але поки він уважно відстежує ситуацію в Україні і сподівається, що питання про політичне ув’язнення Тимошенко буде справедливо вирішено вже в найближчому майбутньому", - зазначив Дурбін.

Політик нагадав, що раніше Сенат уже приймав документи обов'язкового, а не рекомендаційного, як резолюція, характеру.

На питання, чи можлива поява в конгресі США документа, що передбачає санкції проти української влади у разі грубих порушень на прийдешніх парламентських виборах, Дурбін відповів: "Між двома дружніми демократичними державами завжди існують якісь протиріччя. Ця резолюція відображає точку зору Сенату про те, що Юлія Тимошенко є політв'язнем, а також його бажання бачити майбутні в Україні парламентські вибори чесними і відкритими".

Як відомо, минулої суботи Сенат США підтримав резолюцію щодо України з вимогою до української влади негайно звільнити Тимошенко та інших політв'язнів. Також у резолюції йдеться про заклик ввести санкції у вигляді заборони на видачу віз усім особам, причетним до ув'язнення Тимошенко.

У МЗС України заявили, що "важко серйозно сприймати документ, прийнятий минулої ночі за процедурою, яку з усією дипломатичною стриманістю можна назвати, як мінімум, сумнівною".powered by lun.ua