Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Лідер "Аль-Каїди" закликав до "священної війни" проти США та Ізраїлю

Субота, 13 жовтня 2012, 22:35

Лідер "Аль-Каїди" Айман аз-Завахірі закликав до "священної війни" проти США та Ізраїлю через антиісламський фільм "Невинність мусульман".

Про це в суботу пише британське видання Guardian, повідомляє Укрінформ.

В аудіо-зверненні Аймана аз-Завахірі, що було розповсюджено головною медіа-структурою "Аль-Каїди" "Ас-Сахаб", йдеться про те, що США дозволили зняти фільм під приводом свободи висловлення.

"Однак ця свобода дозволяє їм катувати ісламських в'язнів", - сказав він.

Голова "Аль-Каїди" похвалив демонстрантів, які штурмували посольство США у Каїрі, та тих, хто скоїв напад на американське посольство в Бенгазі минулого місяця, за "чесність та пристрасність".

Аз-Завахірі звернувся до всіх мусульман, закликавши їх "наслідувати приклад тих правовірних", які здійснили вбивство американського посла в Лівії та напади на посольства США в інших країнах.

Як відомо, жертвою нападу 11 вересня став посол США у Лівії Кристфер Стівенс та ще троє його колег. Вважається, що теракт здійснили бійці "Аль-Каїди".

Фільм режиссера Накула Бесслі Накула - образливе трактування історії пророка Мухаммеда - був сприйнятий мусульманським світом як збиткування над послідовниками ісламу. Після появи трейлеру на YouTube відбулися численні напади на представництва США, було вбито як мінімум 17 осіб. Протести проти фільму пройшли в Тунісі, Єгипті, Лівії та інших мусульманських країнах.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: