Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Власенко назвав "абсурдом" призупинення суду по апеляції на борг ЄЕСУ

Понеділок, 22 жовтня 2012, 16:30

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко називає абсурдним рішення Апеляційного госпсуду Києва призупинити розгляд апеляції про виплату боргу ЄЕСУ Міноборони РФ.

Про це він заявив кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

"Абсолютно абсурдне з погляду логіки рішення, тому що, заявляючи клопотання, представник Кабінету міністрів сказав: "Ми просимо передати в СБУ, щоб вони визначили, чи були гарантії", - зазначив захисник екс-прем'єра.

"При цьому сам Кабмін як орган, який нібито ці гарантії повинен був видавати, сказав, що цих гарантій не існує. Є довідка Мінфіну, що цих гарантій не існує. Підкреслюю, СБУ не є органом, який визначає, були гарантії чи ні. Це мав зробити сам Кабмін, і він це зробив", - заявив Власенко.

Він зазначив також, що про існування справи про зловживання корпорації ЄЕСУ, по якій Тимошенко проходить як обвинувачувана, було відомо під час розгляду позову Міноборони РФ до уряду України в суді першої інстанції, однак там представник КМУ таких клопотань не заявляв.

На думку Власенка, суд доручив СБУ вирішити юридичне питання, хоча це не входить у компетенцію спецслужби.

"Вони передали в СБУ для вирішення юридичного питання, але для цього в нас суд існує. Це не функція СБУ в принципі", - підкреслив він.

Власенко припустив, що таке рішення суду ухвалено з метою затягнути час.

"Вони затягують час, вони нібито знайшли вирішення – нібито не виграли, нібито не програли", - сказав він.

"Із цією справою буде те ж саме, що було зі справою по "Опелях" (справа про машини швидкої допомоги) і по Кіотському протоколу", - вважає Власенко.

Як повідомлялося, 22 жовтня Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату Кабміном боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони РФ у зв'язку з розслідуванням Службою безпеки України аналогічної кримінальної справи.

Рішення ухвалене у зв'язку з відповідним клопотанням Кабінету міністрів, що надійшло до суду 19 жовтня.

19 вересня Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис 506 грн.

25 вересня представник КМУ оскаржив дане рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство та ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Між тим, у Харкові проходять судові засідання у справі проти Тимошенко, яке стосується діяльності ЄЕСУ. Чергове засідання призначене на 13 листопада.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: