Викраденому у Києві російському опозиціонеру висунули звинувачення

Вівторок, 23 жовтня 2012, 16:21

Слідчий комітет РФ пред'явив активісту опозиційного руху "Лівий фронт" Леоніду Развозжаєву звинувачення в підготовці масових заворушень.

Адвоката до Развозжаєва не пустили, про це повідомляє УНІАН з посиланням на Слідчий комітет Росії.

"В рамках кримінальної справи про приготування до організації масових заворушень на території Росії, порушеної Головним слідчим управлінням СК Росії за результатами перевірки фактів, викладених у фільмі "Анатомія протесту 2", Леоніду Развозжаєву пред'явлено звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.30, ч.1 ст.212 КК РФ (підготовка масових заворушень)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, до головного слідчого управління Слідчого комітету Росії на 26 жовтня для пред'явлення звинувачення викликано лідера "Лівого фронту" Сергія Удальцова і його захисника Віолету Волкову.

У зв'язку із заявами адвоката Волкової про те, що вона не могла потрапити в слідчий ізолятор до Развозжаєва, пояснюється, що, відповідно до ч.4 ст.49 Кримінально-процесуального кодексу РФ адвокат допускається до участі в кримінальній справі як захисник за пред'явленням посвідчення адвоката й ордера.

"Адміністрація слідчого ізолятора рішення про допуск адвоката до участі в кримінальній справі не приймає. Згідно з вимогами норм КПК РФ, одна й та ж особа не може бути захисником двох підозрюваних або звинувачених, якщо інтереси одного з них суперечать інтересам іншого", - зазначають у Слідчому комітеті.

Підкреслюється, що захисник не має права брати участь у провадженні у кримінальній справі, якщо він надає або раніше надавав юридичну допомогу особі, інтереси якої суперечать інтересам підозрюваного або звинуваченого, якого він захищає.

Як відомо, 19 жовтня з'явилась інформація про викрадення Развозжаєва російськими спецслужбами з території України.powered by lun.ua