Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Найбільше "джинси" за жовтень знайшли на Першому

Вівторок, 13 листопада 2012, 14:48

Найбільше матеріалів з ознаками замовності або цензури у жовтні місяці розмістив Перший національний канал, на другому місці - ТРК "Україна".

Про це йдеться в узагальненому моніторингу за жовтень 2012 року матеріалів суспільно-політичної тематики в теленовинах, який здійснювався "Телекритикою".

Загалом протягом жовтня в підсумкових випусках щоденних новин досліджуваних телеканалів була доволі велика кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності.

Зокрема Перший національний розмістив 43 матеріалів з ознаками "джинси", ICTV - 30, ТРК "Україна" - 24, "Новий канал" - 23, СТБ - 20, 1+1 - 18. Телеканал "Інтер" - 17, а 5 канал - 9.

Автори моніторингу заявляють, що протягом звітного періоду на каналах продовжувала збільшуватися кількість матеріалів з ознаками замовності про суб’єктів виборчого процесу.

Переважно це були матеріали про провладні політичні сили, про окремих кандидатів, а також про "декоративну" опозицію - КПУ, "Україна – Вперед!", партія Ляшка тощо.

"Джинсових" матеріалів на бізнес тематику за жовтень майже не було, лише на каналах групи Пінчука протягом тижня пройшло по одному сюжету про захід Фонду Пінчука.

У матеріалах із ознаками замовності канали в основному порушували стандарти балансу думок, повноти інформації, відокремлення думок від фактів, достовірності подачі інформації та ін.

Лідером у порушенні цих стандартів є Перший національний. на другому місці - ICTV. Найменше порушень знайшли на 5 каналі.

Протягом місяця жодний з каналів в основних випусках новин не повідомляв про багато події протестної тематики. Велика частина з них стосувалася подій Маршу УПА у Києві.

Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на "Інтері", ICTV, "1+1", СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК "Україна". Період проведення моніторингу: 8–13 жовтня.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:50
Лідери демократів у Конгресі підтримали висунення Гарріс у президенти США
00:40
оновлюється від 23:45У кількох областях України зафіксували російські ударні БпЛА
00:34
Італія арештувала 121 млн євро в Amazon через підозру в податковому шахрайстві
00:16
DeepState: Росіяни окупували Піщане
23:29
Генштаб: На Покровському напрямку Сили оборони зупинили 24 атаки росіян
23:21
Новини економіки 23 липня: Кабмін відхилив петицію Нацстратегії доходів, Угорщина блокуватиме кошти для України
22:58
Помста за дружбу з росіянами. "Динамо" розгромило сербський "Партизан" у кваліфікації Ліги Чемпіонів
22:57
Умєров у розмові з Остіном наголосив на терміновості скасування заборон на далекобійні удари
22:50
Глава МВС Франції: До Олімпіади не допустили тисячу осіб, підозрюваних у шпигунстві
22:31
Як давати собі раду, якщо ваша робота або частина життя – це турбота про інших: поради психологині
Усі новини...
Реклама: