"Батьківщина" спробує скасувати "язык"

П'ятниця, 28 грудня 2012, 11:58

У Верховній Раді зареєстровано закон про державну мову, який, серед іншого, передбачає скасування прийнятого раніше мовного закону.

Автором закону є депутат фракції "Батьківщина" Микола Катеринчук, передає Інтерфакс.

Згідно з текстом документа, цей "закон спрямований на забезпечення використання української мови як державної на всій території України, забезпечення права громадян України на використання державної мови, захист і розвиток мовної культури".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України".

При цьому, однак, підкреслюється, що "Конституція не уточнює вимог до особливостей практичного використання української мови як державної, так само як і не вказує зобов'язань органів влади по відношенню до порядку формування чи збереження державної мови".

"Закон передбачає зобов'язання будь-яких посадових осіб використовувати українську мову як державну ... Громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін ", - йдеться в пояснювальній записці.

У тексті законопроекту, зокрема, зазначається, що "обов'язковість застосування державної мови не має тлумачитися як заперечення або применшення права на користування іншими мовами на території України".

У той же час, законопроект регламентує сфери обов'язково використання української мови на території України і паралельного використання при цьому мов національних меншин.

Документ також визначає заходи щодо захисту і підтримки української мови і забезпечення права громадян України на користування українською мовою в освіті, ЗМІ та при спілкуванні з органами державної влади.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект, який набув чинності 10 серпня і передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.powered by lun.ua