Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Україна за "свободою" між Замбією і Руандою

П'ятниця, 11 січня 2013, 18:04

Україна посіла 79-те місце серед 123 країн в рейтингу "Індексу свободи" канадського дослідницького інституту Фрейзера.

За підрахунками авторів рейтингу, Україна набрала в загальній сумі 6,49 балів, розташувавшись між Замбією і Руандою, повідомляє "Тиждень" з посиланням на ВВС.

Дослідники відзначили досить непоганий показник особистих свобод в нашій країні - 7,5 (стільки ж, наприклад, у Гондурасу, а найвищий бал у Нідерландів - 9,5), однак при цьому відверто незадовільний результат в частині свободи економіки - 5,46 бала.

Україна у цьому рейтингу опинилася позаду таких країн, як Фіджі, Малі, Замбія, Ботсвана, Нікарагуа та інші. Однак, випередила такі країни, які ОАЕ, Кувейт, Єгипет та інші.

Більше набрала навіть Росія (6,57 бала), однак за рахунок низького рівня персональних свобод (5,9) вона посіла лише 89 місце.

Інші країни СНД, окрім Росії й України, у полі зору укладачів індексу не потрапили.

Найбільш вільною країною у світі, за версією авторів Індексу, є Нова Зеландія - вона набрала 8,73 бала (9,2 - рівень особистих свобод, 8,22 - економічних).

Топ-10 найбільш вільних країн у світі за версією укладачів рейтингу також увійшли: Нова Зеландія (8,73 бали), Нідерланди (8,47), Гонконг (8,39), Австралія (8,33), Канада (8,33), Ірландія (8,33), США (8,30), Данія (8,30), Японія (8,28) та Естонія (8,28).

У складанні "Індексу свободи у світі", окрім канадського Інституту Фрейзера (Fraser Institute), брали участь німецький Інститут свободи (Liberales Institut) та Інституту Катона (Cato Intstitute), що працює у США.

Як відомо, за даними щорічного дослідження американського Heritage Foundation спільно з газетою The Wall Street Journal, Україна опинилася в самому кінці рейтингу економічних свобод, посівши 161 місце серед 177 країн.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: