Лазаренко нагадав Пшонці і Кузміну про кримінальну відповідальність

Середа, 23 січня 2013, 12:00

Заяви керівників Генпрокуратури про причетність Павла Лазаренка до вбивства Євгена Щербаня містять ознаки кримінального злочину.

Про це йдеться у заяві самого Лазаренка, переданій його адвокатом Мариною Долгополою.

"Публічні заяви керівництва Генеральної прокуратури України відносно мене з приводу кримінальної справи щодо вбивства Щербаня грубо порушують конституційну норму щодо презумпції невинуватості особи", - заявляє Лазаренко.

Він навів приклад висловлювань генпрокурора Віктора Пшонки від 18 січня 2013 року в інтерв’ю Інтерфакс-Україна та аналогічні висловлювання заступника генпрокурора Ріната Кузьміна від 21 січня 2013 року в ефірі "Свободи слова" на ICTV від 21 січня 2013 року.

Ці висловлювання, на думку Лазаренка, містять ознаки кримінального злочину, передбаченого пунктом 2 ст. 387 Кримінального кодексу України щодо недопустимості розголошення даних досудового слідства суддями, прокурорами, слідчими тощо.

"Є очевидним, що після таких заяв високопосадовців ГПУ неможливо розраховувати на неупереджений розгляд цієї справи в українському суді", - сказано у заяві.

Лазаренко вкотре наголосив, що не має "жодного відношення" до вбивства Щербаня.

"Я достовірно знаю, що ця справа відносно мене сфальсифікована для використання у політичних цілях... Цю справу безпідставно та протиправно "повісив" на мене у 2000 році тодішній генпрокурор Потебенько, користуючись моєю відсутністю на батьківщині і неможливістю повноцінно захиститись від цього політично мотивованого наклепу", - заявляє Лазаренко.

Як відомо, в ефірі "Свободи слова" у понеділок Кузьмін, зокрема, заявив:

"Я стверджую, і буду доводити це у суді, що Тимошенко Юлія Володимирівна разом зі своїм спільником Лазаренком Павлом Івановичем вбивали своїх конкурентів по бізнесу".

Генпрокурор Віктор Пшонка заявляв, що "зібрані матеріали досудового слідства, які свідчать про те, що Тимошенко дійсно замовила дане вбивство разом з Лазаренком".

Українська правдаpowered by lun.ua