Кузьмін: якщо Тимошенко пред'являють вбивство, де політика?

Понеділок, 21 січня 2013, 23:27

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін не вважає політичними репресіями кримінальні справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Про це він заявив в ефірі каналу ICTV.

"Політичні репресії - це незаконне переслідування політичних опонентів за їх політичну діяльність", - нагадав заступник генпрокурора.

"Політична діяльність, як відомо - це діяльність така, як голосування в парламенті, виступ у парламенті, участь у виборах, голосування, входження у фракції, більшість чи опозицію; діяльність політика і переслідування за цю діяльність і є політичними репресіями", - пояснив він.

"Скажіть, будь ласка, коли людина обвинувачується у вбивстві, в ухиленні від сплати податків, розкраданні в особливо великих розмірах, в перевищенні влади... Коли людині надсилається повідомлення про підозру в організації фінансування вбивства, то про яку політичну репресію може йти мова?", - заявив Кузьмін.

При цьому на уточнююче запитання, чи є у Генпрокуратури достатньо доказів винуватості Тимошенко у замовленні цього вбивства, Кузьмін заявив: "Достатньо підозр для повідомлення про підозру".

"Я стверджую, і буду доводити це у суді, що Тимошенко Юлія Володимирівна разом зі своїм спільником Лазаренко Павлом Івановичем вбивали своїх конкурентів по бізнесу. Це правда. І я це буду доводити у суді. У нас достатньо даних", - зазначив він.

При цьому Кузьмін заявив, що статус Тимошенко не "лідер опозиції", а засуджений злочинець, який відбуває покарання у колонії".

"Тимошенко визнана винною у вчиненні злочину, вона визнана злочинцем і три судові інстанції підтвердили те, що вона є злочинцем і засудженою", - зазначив він.

Як відомо, 18 січня генпрокурор Віктор Пшонка повідомив про пред'явлення Юлії Тимошенко "повідомлення про підозру" у ​​вбивстві депутата Євгена Щербаня.

Українська правда