Опозиція офіційно ініціювала звільнення Захарченка та Якименка

Четвер, 24 січня 2013, 19:27

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови, яка передбачає звільнення нинішніх глав МВС Віталія Захарченка та СБУ Олександра Якименка за політичне переслідування громадян.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Автори документу, зареєстрованого 24 січня – лідер фракції "Удар" Віталій Кличко, лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк та лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

"Перебуваючи на своїх посадах, Захарченко та Якименко неодноразово допускали порушення норм Конституції та законів, грубо порушували права та свободи громадян, віддаючи явно незаконні накази з метою політичного тиску та переслідування опозиційних діячів, проявляли неповагу до гідності особи", - йдеться у пояснювальній записці.

"Перебування зазначених осіб на посадах глав МВС та СБУ підриває засади конституційного ладу України, довіру народу до правоохоронних органів та правоохоронної діяльності в цілому, а також авторитет держави у світі", - вважають автори проекту постанови.

"Адже факт політичного характеру переслідувань опозиційних лідерів
Тимошенко і Луценка та причетність до цього правоохоронних органів держави підтвердили більшість правозахисних інституцій Європи та світу", - додали опозиціонери.

Депутати нагадали, що відповідно до статті 18 закону "Про Кабінет Міністрів" член уряду може бути звільнений з посади за рішенням президента.

"У зв’язку з наведеним, Верховна Рада визнає за необхідне звернутися до президента з вимогою притягнути до політичної відповідальності та звільнити із займаних посад за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушенні прав та свобод громадян міністра внутрішніх справ Захарченка та голову СБУ Якименка", - сказано в записці до документу.

Окрім того, ті самі депутати зареєстрували у парламенті ще одну постанову.

Мета документу - заслуховування інформації Генпрокурора Віктора Пшонки, а також глави МВС Захарченка та глави СБУ Якименка.

Опозиціонери вимагають від цих посадовців доповісти щодо "ситуації з дотриманням прав політичних ув’язнених в Україні, участі правоохоронних органів в політичних переслідуваннях, і зокрема щодо порушення працівниками правоохоронних органів конституційних прав та визначених законом гарантій діяльності народних депутатів під час відвідування ними ув’язненої Юлії Тимошенко у лікарні міста Харкова 18 січня 2013 року".

Згідно з пояснювальною запискою, чиновники мають доповісти 29 січня 2013 року на пленарному засіданні позачергової сесії Верховної Ради.

Українська правдаpowered by lun.ua