Азаров назвав саботажем заяви про можливе зникнення ліків

Середа, 13 лютого 2013, 10:53

Прем’єр Микола Азаров називає заяви про можливий дефіцит медпрепаратів у зв’язку з законом про ліцензування ліків, який вступає в дію з 1 березня, саботажем та аморальними спекуляціями.

Про це він заявив на засіданні Кабміну 13 лютого.

"Спекуляції щодо можливого дефіциту, припинення постачання ліків треба розцінювати, як саботаж і безпідставні спекуляції, які до того ж аморальні щодо стурбованих пацієнтів і нашої громадськості", - сказав прем’єр.

За його словами, саме переживання громадян щодо стану справ у сфері охорони здоров'я і стало підставою для "абсолютно необхідних перетворень", які здійснює уряд.

"В інтересах пацієнтів був прийнятий закон про ліцензування ліків. Спробуйте, наприклад, без ліцензії завезти ліки в межах країн Європейського союзу – ніхто не дозволить. Вимога одна – в нашу країну мають потрапляти тільки препарати, які реально використовуються у світовій медичній практиці і за ціною, яка співвідносна з ціною у сусідніх країнах" – сказав прем’єр.

Азаров відзначив, що закон пройшов "максимальне обговорення з громадськістю, лікарями, учасниками ринку".

"Після прийняття закону про ліцензування імпортних ліків пройшло 7 місяців – достатньо часу, щоб виконати всю роботу з впровадження його в дію. Однак певні ділки фармацевтичного ринку разом з недобросовісними чиновниками зробили все, щоб зірвати дію норм цього закону", - сказав прем’єр.

Він додав, що система ліцензування буде запроваджуватися у кілька етапів. На першому, який триватиме упродовж півроку, передбачено "виключно заявний принцип ліцензування".

"Тобто ліцензія видаватиметься просто на заяву імпортера", - пояснив Азаров.

Він доручив віце-прем'єру Костянтину Грищенку розібратися, хто саме несе персональну відповідальність за зволікання з впровадженням норм закону і як саме кваліфікувати дії посадових осіб. А також, хто несе відповідальність за те, що упродовж півроку не було забезпечене впровадження закону про швидку та екстрену меддопомогу.

"Я чітко заявляю: на фармацевтичному ринку будуть встановлені цивілізовані правила, які мають забезпечити населення усім асортиментом сучасних лікарських засобів належної якості та за доступною ціною. А якщо хтось не зацікавлений в цьому, то хай зробить сам висновки", - сказав прем’єр.

Він доручив МОЗ, Держмитслужбі та правоохоронним органам "підключитися до системи ліцензування і оперативно реагувати на проблему".

"Попереджаю про персональну відповідальність посадових осіб – в першу чергу за забезпечення прав пацієнтів на доступне і якісне лікування. Здоров'я людей – головне для нас. Нікому не дозволено спекулювати на цій темі, а тим більше не виконувати вимог закону", - підсумував Азаров.

Як відомо, 1 березня цього року набирає чинності новий закон, що передбачає додаткове ліцензування імпортних ліків. Як зауважують громадські активісти, цей закон є лобістським і "покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні".

Саме ліцензування може призвести до значного підвищення цін на всі імпортні ліки, і через це деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

Громадські організації, лікарі і пацієнти закликають президента Віктора Януковича скасувати ухвалений Верховною Радою закон про ліцензування імпорту лікарських засобів.

У вівторок сотні українців вишикувалися в чергу в аптеку на знак протесту проти нового закону.

Українська правда  powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!