Власенко розповів про кримінальні справи свідків у справі Щербаня

Середа, 27 лютого 2013, 18:15

Захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко має інформацію про те, що стосовно Ігоря Мар’їнкова та Сергія Зайцева на момент їх допиту в ГПУ було порушено кримінальні справи.

Про це захисник екс-чиновниці Сергій Власенко заявив на брифінгу.

"Ми нині отримуємо величезний обсяг інформації про свідка Мар’їнкова та свідка Зайцева. Виходячи з наявної інформації, на момент їх допиту (в кримінальній справі про вбивство депутата Євгена Щербаня) навесні 2012 року стосовно них було порушено не одну кримінальну справу", - сказав Власенко.

"Тобто, це люди, які були залежні та залишаються залежними від органів прокуратури", - зазначив захисник.

За його словами, зокрема, стосовно Зайцева справи порушували у зв'язку з ухиленням від сплати податків.

Власенко також наголосив, що захист Тимошенко домагається допиту своїх свідків у справі Щербаня в судовому засіданні на стадії досудового слідства так само, як нині допитують свідків обвинувачення.

"Ми вимагаємо допиту свідків захисту таким точно способом, як допитують нині свідків обвинувачення", - сказав Власенко.

Він зазначив, що клопотання, подані захистом, є дзеркальною копією клопотань, які подавала Генпрокуратура.

"Ми подали слово в слово таке саме клопотання, як подавала прокуратура з таким самим обґрунтуванням, слово в слово, кома в кому, крапка в крапку. І я хочу подивитися як найчесніший та найсправедливіший у світі Печерський районний суд під керівництвом видатного юриста сучасності, члена Вищої ради юстиції Інни Олексіївни Отрош відреагує на наше клопотання", - сказав Власенко.

Як відомо, 18 січня 2013 року генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства Щербаня в 1996 році, а Тимошенко вручено повідомлення про підозру її в організації умисного вбивства з корисливих мотивів спільно з екс-прем'єром Павлом Лазаренком.

У Києві відбулося декілька допитів свідків у справі Щербаня в режимі судового засідання на стадії досудового слідства без участі Тимошенко.

Члена виконкому Ліберальної партії, депутата Верховної Ради Щербаня розстріляли 3 листопада 1996 року в аеропорту Донецька після його прибуття з Москви. Злочинці зникли з місця події в автомобілі.

Щербань, його дружина та механік померли внаслідок отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию. Правоохоронні органи виключили політичну версію вбивства і як основну розробляли кримінальну.

У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивцю депутата Вадима Болотських.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua