Екс-соратник президента: Януковича знищуватимуть свої, а не Яценюк і Кличко

Понеділок, 18 березня 2013, 08:39

Колишній соратник президента Віктора Янукович Тарас Чорновіл впевнений, що гаранту загрожує не опозиція, а люди з його партії.

Про це Чорновіл заявив у інтерв'ю радіо Свобода.

"Він своїм стільки вже крові випив, що його буде знищувати не Яценюк із Кличком. Повірте, наша опозиція занадто слабка, занадто контрольована і занадто маніпульована. Його будуть знищувати свої: чи це буде до відходу його від влади, чи після відходу. Він розуміє, що відійти, як Кучма, він уже не зможе", - сказав Чорновіл.

"Я колись зробив загальне визначення наших найбільших високопосадовців, що вони, з одного боку, поводяться так, ніби вони прийшли до цієї влади на все життя, а з іншого боку – крадуть так, ніби вони останній день при цій владі… Що стосується Януковича, то в нього, дійсно, – певний дуалізм", - пояснив Чорновіл.

"Один з німецьких політологів сказав фразу, що Янукович як для диктатора зробив дві помилки. Перша – він почав обростати нерухомістю в Україні, що, як правило, такі люди не мали б робити, тому що йому вже варіант Кучми чи Ющенка – мирного відходу без судових справ, без переслідування – йому не світить. І друге – він включив свою сім’ю в розподіл основних благ держави. Він пустив свого старшого сина до мільярдних коштів держави, допустив до митниці, до податкової, до всього", - додав колишній соратник.

"Фактично уряд сьогодні під "Сім’ю" зроблений. Він загнав себе в той кут, при якому йому треба тепер будь-якими способами робити так, щоб його влада була посмертною, інакше його просто знищать", - додав Чорновіл.

"Ми це прекрасно бачимо, то все одно це керування є під "Сім’єю". А Янукович вважає, що він вже дістав право пожинати плоди", - сказав він.

Він додав, що в ПР "є кілька груп, які між собою контролюють – я дещо знаю, а дещо сам домислюю – які планують, як повестися в 2015 році".

"Є, очевидно, група, зав’язана на Льовочкіна, яка робила другі вибори для Кучми, яка дещо робила, оту найбруднішу систему кампанії 2004 року, те, проти чого я пробував боротися, коли вже в "третьому турі" був керівником штабу. Очевидно, вони будуть вибудовувати кампанію за методом Кучма-Симоненко: якщо буде Симоненко, то Кучма обов’язково перемагав у другому турі", - зазначив Чорновіл.

"Так само зараз поки що ставка йде виключно на Тягнибока, щоб у другий тур вийшли Тягнибок і Янукович, розуміючи, що в такому випадку залякати схід і витягнути голоси під Януковича буде реалістично", - додав він.

"Є, очевидно, інші групи, які серйозно думають, щоб якось пояснити Януковичу, що в 2015 році варто було б відійти, пустити когось іншого. Але мені здається, що ті групи навряд чи зможуть дістати відповідну підтримку", - вважає Чорновіл.

Крім того Чорновіл впевнений, що в уряді "реально керує не Азаров, а Арбузов".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...