У Німеччині пишуть, що смерть Щербаня була вигідна не Тимошенко

12 переглядів
Вівторок, 19 березня 2013, 12:59

Німецька газета "Frankfurter Allgemeine" викладає дві версії вбивства Євгена Щербаня 16 років тому – провладну, й захисту Юлії Тимошенко.

Як зазначає у статті Конрад Шуллєр, обвинувачення вважає Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка замовниками вбивства.

На думку автора, помічник Лазаренка Петро Кириченко, який живе у США, є тим свідком, який дав прокурорам свідчення, які нібито підтверджують, "що вбивство Щербаня оплачувалось з рахунків Лазаренка і Тимошенко".

"Адвокати Лазаренка не відповіли на запит F.A.S., але захисник Тимошенко Сергій Власенко спростував цій газеті всі звинувачення, в тому числі і щодо зв’язку між двома обвинувачуваними", - йдеться в статті, переклад якої надала "Батьківщина".

Автор також висвітлює позицію захисту Тимошенко про те, що вбивство Щербаня й його родини було вигідне "не компанії Тимошенко ЄЕСУ, а пануючим до цього часу авторитетам "акваріуму з акулами" Донбасу – політичним хрещеним теперішнього президента Януковича".

"Ані Тимошенко, ані ЄЕСУ не отримували від вбивства жодних активів або дивідендів", - цитує він документ захисників Тимошенко.

"Після смерті Щербаня більша частина його бізнесу "відійшла представникам чинного режиму". Так, Рінат Ахметов, власник футбольного клубу "Шахтар (Донецьк)", який сьогодні є найбагатшою людиною в Україні, тільки після загибелі Щербаня зміг стати номером один на Донбасі", - говориться у статті.

"Свого тодішнього політичного підручного, теперішнього президента Януковича, він зміг зробити губернатором лише у 1997-му, коли Щербаня вже не було в живих. Таким чином, за словами захисника Тимошенко, "економічні дивіденди" вбивства 1996 року відійшли Ахметову, а "політичні" – Януковичу", - пише газета.

"Пізніше, коли цей дует зміцнив свою владу на Донбасі, багато людей, причетних до цього вбивства, загинули за незрозумілих обставин, причому один з них як раз у донецькій в’язниці", - додає автор.

"Власенко вказує на те, що тоді не лише Янукович був там губернатором; сьогоднішній головний обвинувач у справі Тимошенко, генеральний прокурор Віктор Пшонка і його заступник Ренат Кузьмін обіймали тоді у Донецьку ключові посади в апараті юстиції", - додається в статті

Автор констатує, що після смерті Євгена Щербаня "ті, хто вижили, створили доволі міцну ієрархію, на чолі якої до сьогодні знаходиться мільярдер Рінат Ахметов".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua