Опозиція придумала, як вийти з ситуації з київськими виборами

Вівторок, 2 квітня 2013, 18:18

Опозиція заявляє, що до питання київських виборів можна повернутися.

Про це на брифінгу у вівторок заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

За словами Яценюка, опозиція вимагає ухвалити постанову за авторством Володимира Яворівського щодо призначення виборів у Києві.

"Ця постанова є у порядку денному, це означає, що ми можемо розглядати це питання. Ця постанова не визначає дати, а призначає вибори на 60 день з моменту вступу в силу цієї постанови", - сказав він.

Яценюк додав, що питання київських виборів "може розглядатися, оскільки там дещо інший предмет правового регулювання. Хоча суть та сама"..

Водночас, за його словами, опозиція блокуватиме трибуну парламенту, поки влада не виконає три її вимоги.

Перша – прийняття постанови Яворівського, друга - скасування пенсійної реформи, третя - розгляд питання про відставку уряду.

Зокрема, опозиція вимагає ухвалити законопроект Людмили Денісової, "який відновлює пенсійну справедливість", а у п’ятницю - розглянути питання відставки уряду.

У свою чергу лідер "Свободи" Олег Тягнибок заявив, що у середу опозиція проведе переговори з більшістю.

"Блокуємо парламент сьогодні до 6-ї години вечора. Завтра з 9 ранку перемовини з більшістю будуть продовжуватися. Будемо шукати аргументи і переконувати представників більшості, хоча чесно кажучи віри в те, що з ними можна домовитися виконувати українське законодавство…", - зазначив він.

"Будемо пробувати шукати інші шляхи. Можливо, буде зміщена дата виборів, але не набагато. Ну для нас сприйнятливий тиждень, два тижні від 2 червня, ну але напевно не більше", - уточнив політик.

Лідер партії "Удар" Віталій Кличко пообіцяв, що акції протесту будуть продовжуватися.

"Ми знаємо, яке рішення прийме Конституційний суд. Це рішення вже давно прийняте… Робиться все, щоб вибори відтягнути", - додав Кличко.

"Ми будемо робити все від нас залежне в стінах цього парламенту. Сьогоднішнім рішенням зроблений ще один крок, щоб зруйнувати місцеве самоврядування", - уточнив він. 

У свою чергу Яценюк пообіцяв, що відповідь опозиції буде "і в парламенті, і на вулиці".

Українська правдаpowered by lun.ua