Проти Табачника створили коаліцію

П'ятниця, 24 травня 2013, 13:56

Українські громадські організації створили коаліцію "Анти-Табачник" проти міністра освіти Дмитра Табачника.

Як ідеться в переданій "Українській правді" заяві про утворення коаліції, станом на 23 травня до неї приєдналися 22 громадські організації та ініціативи.

Серед них Всеукраїнський комітет захисту української мови, Київське товариство політичних в’язнів і репресованих, Інститут державності і демократії, Координаційна рада з питань захисту української мови, КМО "Меморіал" імені Василя Стуса, Асоціація світової української преси, Українська всесвітня координаційна Рада, Асоціація дослідників Голодоморів в Україні, Український конґресовий комітет Америки, Всеамериканська громадська організація "Нова Українська Хвиля" та інші.

Підписанти заяви закликають президента Віктора Януковича відправити Табачника у відставку.

"Ми закликаємо до посилення супротиву антиукраїнським діям Табачника через об’єднання зусиль і запрошуємо всі громадські організації та ініціативи, громадських діячів приєднуватись до коаліції "анти-КАТ", - йдеться в повідомленні.

Там констатується, що Табачник займає посаду міністра освіти і науки вже понад три роки.

"І до призначення на цю посаду, і після Табачник багаторазово продемонстрував — словом і ділом — свою антиукраїнську сутність. Як міністр, всупереч наслідкам багатовікової дискримінації української мови, він значно звузив сферу застосування державної мови в системі освіти", - стверджують підписанти.

"Не може керівником освітнього міністерства в Україні бути людина, яка неодноразово скомпрометувала себе українофобськими публікаціями і заявами. Не має морального права очолювати міністерство чиновник, звинувачений у розкраданні державних архівів, якого навіть його однопартієць обізвав казнокрадом. Не може продовжувати очолювати міністерство освіти людина, яка нав’язує рішення, що сприяють відновленню корупції під час вступних кампаній. Не може керувати наукою особа, текст дисертацій якої ніхто ніколи не бачив. Не може бути міністром в державі Україна людина, яка нагадує інструмент окупаційного режиму і нав’язана українській владі керівниками іншої держави", - йдеться в заяві.powered by lun.ua