Кузьмін: докази дозволяють звинуватити Тимошенко у вбивстві

10 переглядів
Понеділок, 27 травня 2013, 13:38

Сукупність доказів у справі про вбивство Євгена Щербаня дає можливість представити цю справу до суду і звинуватити екс-прем'єра Юлію Тимошенко у вбивстві.

Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю "Форбс Україна".

Коментуючи той факт, що 18 червня закінчується п'ятимісячний термін, на який було продовжено розслідування справи Щербаня, він уточнив, що ГПУ встигне закінчити слідство і передати матеріали до суду, якщо не буде ускладнень.

"Це залежить від того, яку позицію займуть Тимошенко та її захист, а також від того, чи виникнуть додаткові ускладнення у цій справі. Якщо не буде умисного затягування розслідування захистом Тимошенко, то Генпрокуратура встигне закінчити розслідування в строк", - зазначив він.

"Юлія Володимирівна тривалий час демонструє важку тривалу хворобу, яка перешкоджає їй брати участь у слідчих діях. Вона може так себе вести дуже довго. У випадку, якщо хвороба не заважатиме Тимошенко, слідчий допитає її як підозрюваного і продовжить виконання слідчих дій", - уточнив прокурор.

"Насправді Юлія Тимошенко та її адвокати всіляко уникають участі в судових засіданнях. Вони їх просто бояться", - заявив Кузьмін.

"Технологія захисту Тимошенко проста. Вона пише заяву про згоду поїхати до суду виключно для ЗМІ та публіки. Але як тільки справа доходить до фактичної поїздки до суду, вона відмовляється, мотивуючи це тяжким станом здоров'я", - додав він.

Перший заступник генпрокурора уточнив, що "підслідний, що знаходиться в клініці і відмовляється брати участь у слідчій дії, не може бути насильно доставлений до суду".

"У КПК це чітко зафіксовано, це пряма норма закону, порушити її ніхто не має права. Більше того, таке порушення, допущене посадовою особою, є злочином, тому засуджена Тимошенко не буде доставлена ​​до суду, поки лікарі не випишуть її з лікарні", - пояснив він.

Насправді Тимошенко переслідує, на мій погляд, єдину мету - ввести в оману громадськість, іноземних послів і продемонструвати світу "жахи режиму".

Коментуючи допит у справі Щербаня Петра Кириченка, Кузьмін заявив: "Кириченко є основним свідком у справі, за якою Лазаренка американський суд засудив до 10 років ув'язнення. Аналогічні свідчення він дав українському суду у справі про вбивство Євгена Щербаня".

"Показники, які він дав, є рівнозначними за своєю доказовою силою як в американському, так і в українському суді. І у мене немає сумнівів, що він говорить правду", - зазначив він.

"Крім того, його свідчення підтверджуються і іншими отриманими слідчими даними. Сукупність доказів дає нам можливість представити цю справу до суду і звинуватити Тимошенко у вбивстві українського депутата", - підсумував прокурор.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua