У Femen знову заявляють про побиття і вимагають охорону

Неділя, 18 серпня 2013, 09:58

Рух Femen заявляє про чергове побиття своїх активістів.

Як повідомляє його прес-служба, близько 21:00 суботи в Одесі на активісток Ганну Гуцол, Олександру Шевченко і консультанта руху Віктора Святського "напали співробітники українських спецслужб і жорстоко побили".

Лідер Femen Ганна Гуцол. Фото прес-служби руху
Лідер Femen Ганна Гуцол. Фото прес-служби руху

Активісти Femen були перехоплені групою людей на виході з під'їзду одного з одеських будинків.

Прес-служба стверджує, що напад було вчинено "за відпрацьованою схемою": співробітники спецслужб вели попереднє спостереження за активістами і, підібравши зручний момент, здійснили напад.

Консультант Femen Віктор Святський. Фото прес-служби руху
Консультант Femen Віктор Святський. Фото прес-служби руху

Потім злочинці зникли на автомобілі з водієм, який очікував своїх колег біля місця скоєння злочину.

Гуцол і Святський у швидкій. Фото прес-служби руху
Гуцол і Святський у "швидкій". Фото прес-служби руху

Всі 3 члени руху Femen були госпіталізовані службою швидкої допомоги і доставлені до Шевченківського райвідділу міліції Одеси для дачі пояснень у кримінальній справі про напад і побиття.

Активісти Femen. Фото прес-служби руху
Активісти Femen. Фото прес-служби руху

Рух вимагає від міністра МВС Віталія Захарченка приставити до активістів Femen цілодобову охорону.

"В іншому випадку активістам Femen загрожує смертельна небезпека, відповідальність за яку неминуче ляже на силові структури України", - йдеться в повідомленні.

Рух нагадує, що кілька тижнів тому його лідер Ганна Гуцол була побита в одному з київських кафе, також Святский був жорстоко побитий, 3 активістки Femen разом з російським фотокореспондентом Дмитром Костюковим "були побиті спецслужбами, а після того насильно утримувалися співробітниками міліції в одному з відділів" .

Femen заявляє, що систематичні атаки проти членів руху організовані українською владою і здійснені за допомогою спецслужб з метою припинити діяльність жіночого руху в "диктаторських країнах", таких як Росія, Білорусь, Україна.powered by lun.ua