Родичі убитих у Пакистані альпіністів вимагають компенсації

14 переглядів 14 переглядів
П'ятниця, 13 вересня 2013, 07:41

Сім'ї убитих терористами в Пакистані українських альпіністів вимагають виплатити компенсації по 300 тисяч доларів за кожен випадок трагічної загибелі.

Про це заявили у Федерації альпінізму і скелелазіння Харківської області, передають "Українські новини".

Там зазначили, що уряд Пакистану відповів багаторазовою відмовою на запити Міністерства закордонних справ України надати сім'ям загиблих альпіністів грошову компенсацію.

"Політичні способи вирішення проблеми вичерпані. Тому адвокати Станіслав Батрін та Олег Березюк, що представляють інтереси сімей, відправили вимоги владі Пакистану: президенту, Сенату, уряду, Міністерству закордонних справ, Міністерству комунікацій, Міністерству правосуддя і парламентських справ, а також генпрокурору", - сказано у повідомленні.

У листі, який також підписали Тамара Свергун (дружина загиблого Ігоря Свергуна), Оксана Моргун (дружина загиблого Дмитра Коняєва) і Артур Кашаев (син загиблого Бадаві Кашаева), викладено вимогу виплатити по 300 тисяч доларів за кожен випадок трагічної загибелі.

Адвокати мають намір у разі незадоволення даної вимоги апелювати до судових органів і до міжнародного співтовариства.

Батрін зазначив, що дана сума компенсації є адекватною, виходячи з практики міжнародної юриспруденції.

Однак юридичний шлях вирішення питання може затягнутися на досить тривалий період.

Підставою для розглядів цього є те, що уряд Пакистану, який бере з кожного альпініста 4 тисячі доларів туристичного збору, не виконав свого зобов'язання гарантувати їх безпеку.

Якщо автори листа не отримають від пакистанської влади відповіді протягом 1 місяця, то подадуть на уряд Пакистану позов до суду.

У ніч на 23 червня в базовому таборі на Нанга - Парбат в регіоні Гілгіт- Балтистан терористами були вбиті альпіністи Ігор Свергун, Бадаві Кашаев і Дмитро Коняєв - учасники експедиції Ukraine International Nanga Parbat Expedition - 2013.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua