25.06

Банківський форум

Судові справи журналістів проти КС та ВР підуть в Європейський суд з прав людини

Субота, 14 вересня 2013, 12:38

Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав справи за позовами журналістів Сергія Лещенка проти Конституційного Суду України та Катерини Аврамчук проти Апарату Верховної Ради України. 

Як повідомляє "Інститут медіа права", рішення про подання заяви до Європейського суду з прав людини підтримала Наглядова рада Фонду захисту права на доступ до інформації.

"Обидві справи вичерпали можливості захисту на національному рівні і будуть подані до ЄСПЛ",  – зазначено у повідомленні.

Справа журналіста Сергія Лещенка пов’язана із його зверненням до Конституційного Суду України із запитом про надання копії конституційного подання 51 народного депутата України від 16 жовтня 2012 року щодо перевірки Закону України "Про засади мовної політики" на відповідність Конституції України.

"Суд першої інстанції визнав, що текст конституційного подання містить службову інформацію та персональні дані громадян, і на підставі цього відмовив у задоволенні позову.

На це рішення була подана апеляційна скарга. Київський апеляційний адмінсуд її задовольнив і визнав незаконним віднесення запитуваного конституційного подання до інформації з обмеженим доступом.

Після цього представник Конституційного Суду подав касаційну скаргу і Вищий адміністративний суд її задовольнив 30 травня 2013 року (залишив у силі рішення суду І інстанції).

Заявник має намір подати заяву до Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ прийняв позитивне рішення у подібному кейсі  "Tarsasag A Szabadsagjogokert проти Угорщини", що дає підстави сподіватися на успіх у цій справі.

Справа журналістки  Катерини  Аврамчук пов’язана із запитом до Апарату Верховної Ради України надати повну інформацію про вартість та площу службового житла, виділеного кожному окремому нардепу.

У відповідь на запит Апарат ВР надав інформацію про кількість та площу службових квартир, наданих нардепам VI скликання, а також середню вартість одного квадратного метра житла на час їх надання.

Разом з тим інформація про прізвища депутатів, які отримали ці квартири, надана не була. Журналістка подала позов до суду, але суд першої інстанції відмовив Аврамчук у задоволенні її вимог.

Рішення було оскаржене у суді апеляційної інстанції, однак 28 травня 2013 року Київський апеляційний адмінсуд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

"Враховуючи суспільний інтерес до запитуваної інформації, Наглядова рада Фонду захисту права на доступ до інформації підтримала подання заяви до Європейського суду з прав людини", - зазначили у Фонді. 

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
01:17
фотоСирський завітав до навчального центру, де тренують мобілізованих
00:01
Євро-2024Збірна Іспанії здолала Італію та вийшла у плей-оф Євро-2024
23:58
відео, ДоповненоУ Дніпрі невідомі напали на ексвійськового. У соцмережах пишуть, що це охорона Тищенка
23:51
"Нову Пошту" визнали найкращим поштовим оператором року
23:45
У Одесі на блокпості чоловік збив двох військовослужбовців ТЦК, водія розшукують
23:43
Китай, Киргизстан та Узбекистан побудують залізницю до Європи в обхід Росії
23:24
фото"Я тепер на кладовище ношу багато маленьких вітрячків". Як біль благодійниці Марти Левченко став її силою
23:23
Розслідувачі виявили численні факти шпигунства росіян у Північному морі
23:14
Україна цьогоріч потребує ще $9,5 мільярда на швидке відновлення – Мінфін
23:06
Для посилення оборони Часового Яру передислоковано 24-ту бригаду: ситуація надзвичайно важка
Усі новини...
Реклама: