Табачник засекретить рішення приймальних комісій для абітурієнтів

Неділя, 27 жовтня 2013, 13:12

З проекту Умов прийому до ВНЗ на 2014 рік зникла норма , за якою приймальні комісії зобов'язані оприлюднювати свої рішення про хід вступної кампанії на стендах і сайті навчального закладу.

Якщо раніше усі зацікавлені могли відслідковувати інформацію про конкурсну ситуацію в кожному вузі з декількох джерел - на сайті вузу, на стенды приймальної комісії і в інформаційній системі "Конкурс", то тепер з цим спробують покінчити, пише ZN.UA.

Затвердити нові Умови прийому Міносвіти планує найближчим часом. На їх основі кожен вищий навчальний заклад розробить свої правила прийому.

Крім того МОН хоче відмовитися і від системи "Конкурс" - системи, яка містить зведену інформацію про конкурсну ситуацію в кожному вузі країни. Система отримувала дані з Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Однак прості громадяни не мають доступу до ЄДЕБО. Тому з ліквідацією системи "Конкурс" вони не зможуть оперативно відслідковувати, що відбувається в обраному вузі з рейтинговими списками, на якому вони місці і куди нести оригінали документів.

Офіційних причин, чому МОН хоче позбутися "Конкурсу" - кілька. Одна з них - адміністратором "Конкурсу" є громадська організація зі Львова "Центр освітньої політики".

Її форма власності - приватна, а "в Умовах прийому до ВНЗ не позиціонуються переважні права окремих приватних структур з інформування громадськості про хід вступної кампанії".

Крім того інформація в "Конкурсі" - копія інформації з ЄДЕБО і "не може містити некоректних даних про хід вступної кампанії". У зв'язку з чим можна обійтися і без "Конкурсу", вважають у МОН.

Третя причина - розробник і розпорядник інформаційної системи "Конкурс" не визначений.

"Однак можна було б продовжити підтримувати роботу системи за рахунок коштів проекту, а потім передати все на баланс МОН. Міністерство створить свою власну відкриту інформаційну систему або просто зробить відкритою ЄДЕБО в частині вступної кампанії", - зазначає ZN.UA.powered by lun.ua