Рада планує розглянути лікування Тимошенко за кордоном у вівторок

Середа, 30 жовтня 2013, 12:10

У Верховній Раді планують розглянути законопроекти щодо лікування ув’язнених за кордоном у вівторок 5 листопада, але голосування ще можуть перенести.

Поки всі три проекти законів занесені до попереднього порядку денного на тиждень, оприлюдненому на сайті ВР.

На сайті також оприлюднені висновки головного науково-експертного управління, яке пропонує відхилити законопроект Анжеліки Лабунської.

Воно також пропонує відхилити в першому читанні і проект лідерів опозиції Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод до підписання Угоди про асоціацію.

"Що стосується підстав, за яких пропонується застосовувати "обов’язкову" амністію, то звертаємо увагу, що, наприклад, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях лише викладає юридичну оцінку виконання державами своїх зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основних свобод 1950 р. (далі – Конвенція) і протоколами до неї…, а не підтверджує чи спростовує винуватість особи у вчиненні конкретного злочину", - сказано у висновку.

"Неприйнятною і такою, що не узгоджується з природою амністії і загальними засадами кримінального права та права взагалі, є ідея проекту про запровадження "індивідуальної амністії", - зазначається у висновку.

При цьому щодо проекту Сергія Міщенка управління рекомендує за результатами розгляду в першому читанні законопроект "повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання".

Як розповів в коментарі "Українській правді" Сергій Міщенко, він погоджується, що проект потребує доопрацювання.

"Зараз його доопрацювати можна лише після ухвалення в першому читанні. Напевно що за основу будуть брати мій проект, але його має доопрацювати робоча група з опозицією, владою і місією Кокса і Кваснєвського, щоб погодити, що цей проект вирішує проблему, яка зараз існує".

Міщенко також розповів, що в понеділок, 4 листопада буде погоджувальна рада, і тоді буде прийнято рішення про те, коли збереться комітет та розгляне ці три проекти.

"Після погоджувальної ради буде прийнято рішення, чи комітет збирається в понеділок, чи комітет збирається у вівторок перед голосуванням, або тоді комітет збереться у середу, а голосування буде в четвер", - сказав Міщенко.

Раніше УП писала, що до проекту Міщенка можуть бути внесені правки, які не дозволять екс-премєру Юлії Тимошенко брати участь у політичній діяльності.

Партія регіонів заявляла, що підтримає проект Міщенка.

Українська правдаpowered by lun.ua