Опозиція хоче створити спецкомісію щодо внесення змін до Конституції

Понеділок, 7 жовтня 2013, 11:54

Фракція "Батьківщина" пропонує створити тимчасову спецкомісію щодо внесення змін до Конституції щодо забезпечення незалежності суддів.

Про це повідомив глава фракції Арсеній Яценюк після погоджувальної ради.

За його словами, опозиція готова підтримати президентський законопроект і забезпечити конституційну більшість під час його прийняття, однак спочатку наполягає на внесенні спільних змін до нього у рамках роботи комісії.

"Ми внесли альтернативний законопроект і ми вважаємо, що основне питання у внесенні цих змін до Конституції, це питання незалежності і відповідальності суддів. Питання відповідальності не вирішено проектом, який внесено президентом", - уточнив Яценюк.

"Тому ми пропонуємо завтра проголосувати за створення ТСК щодо внесення змін до Конституції, негайно доопрацювати законопроект і спрямувати його до Конституційного суду. Ми готові базуватися саме на президентському законопроекті", - підсумував він.

У свою чергу автор законопроекту Валерій Писаренко наголосив на неможливості ухвалення додаткових змін до цього законопроекту.

За його словами, адміністрація президента вже подала документ на розгляд до Венеціанської комісії і 11 жовтня очікує на висновки.

"Якщо ми зараз піднімемо питання внесення змін, то я хочу нагадати, що наступне засідання комісії відбудеться у грудні", - заявив Писаренко.

Законопроект щодо внесення змін до Конституції, щодо забезпечення незалежності суддів, запланований у порядку денному для голосування на четвер.

Українська правдаpowered by lun.ua