ЦВК відмовила у референдумі, підозра щодо фальсифікації документів

Вівторок, 8 жовтня 2013, 15:43

Центрвиборчком повторно відмовився зареєструвати ініціативну групу з проведення референдуму про вступ України до Митного союзу.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні ЦВК, передають "Українські новини".

Заступник глави ЦВК Жанна Усенко-Чорна під час оголошення постанови зазначила, що 26 вересня Центрвиборчком отримав рішення Окружного адмінсуду Києва, яким заборонялося відправляти свого представника на збори громадян з проведення референдуму 29 вересня.

У зв'язку з тим, що представник ЦВК не був присутній на зборах, Центрвиборчком не може зареєструвати обрану на ньому ініціативну групу.

Вона також заявила про фальсифікацію реєстраційних документів з проведення референдуму про вступ України до Митного союзу.

Усенко-Чорна нагадала, що у даний момент до ЦВК надійшли заяви про проведення 21 зборів громадян з організації проведення такого референдуму.

"У мене складається враження, що ЦВК закидають спамом, а не документами, які підтверджують намір громадян ініціювати такий захід, як всеукраїнський референдум", - сказала вона.

За її словами, серед осіб, які вказуються членами ініціативної групи, є померлі або взагалі люди з вигаданими іменами і прізвищами, а також особи, які не досягли 18 років.

Також підозрілими, на думку заступника голови, є часто однакова кількість або учасників зборів, або ініціаторів такого зібрання.

Крім того, Усенко-Чорна зазначила, що одні й ті ж люди обираються в ініціативні групи різних зборів по всій країні.

Вона підкреслила, що фальсифікація даних документів є кримінально караним злочином, і на наступному засіданні ЦВК вона має намір запропонувати комісії направити ці документи в Генпрокуратуру для їх перевірки та встановлення автентичності.

Таким чином, на думку Усенко-Чорної , ініціатори намагаються створити штучне враження про інтерес громадян до референдуму з такої теми і ввести в оману ЦВК.

2 жовтня Окружний адмінсуд знову заборонив ЦВК направляти свого представника на збори, які заплановані на 6 і 9 жовтня. Раніше суд вже забороняв проводити такі збори 8 і 29 вересня.powered by lun.ua