New York Times: Для війни з Росією Україні треба більше грошей, ніж дає ЄС

Вівторок, 12 листопада 2013, 18:02

За умови підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Україна може опинитись перед таким пресингом Росії, для подолання якого пропонованих Європою коштів виявиться замало.

Про це у своїй статті пише газета New York Times.

"Після двох десятиліть після розпаду СРСР Росія як ніколи відчуває фантомний біль  за ампутованими кінцівками. Він відновлюється, коли котрась із колишніх республік намагається зробити крок до інтеграції із Заходом", - пише NYT.

Видання нагадує про ті погрози, які робила Росії, намагаючись перешкодити євроінтеграції України.

"Частина найвищих єврочиновників переконані, що принаймні частину із цих погроз Москва обов'язково реалізує, хоч на якийсь час", - пише газета.

"Європейці мусять бути готовими до того, щоб забезпечити Україні аварійні поставки газу і можливо кредиту за участі МВФ", - пише видання.

Однак New York Times висловлює думку, що Європа "виглядає не надто готовою брати на себе більшу відповідальність за недієздатну економіку України".

Видання вважає, що Київу знадобилися б значно більші фінансові ресурси для тривалої війни з Росією, ніж той мільярд євро на 7 років, що їх пропонує Євросоюз в рамках Угоди про асоціацію.

Як відомо, Угоду про асоціацію з ЄС Україна планує підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.

Влітку 2013 року Росія ввела ряд обмежень на імпорт із України, через що українські виробники мали значні збитки. 

Тоді ці дії в Росії називали "репетицією" роботи митниці на випадок, якщо Україна підпише угоду з ЄС.

Українська правдаpowered by lun.ua