Єврокомісія дає добро спрощенню віз для Молдови, Україну - похвалили

П'ятниця, 15 листопада 2013, 13:39

Європейська комісія вважає, що Молдова виконала всі необхідні вимоги для візової лібералізації з ЄС.

Про це заявив глава Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу після зустрічі з главами урядів Румунії Віктором Понтою і Молдавії Юрієм Лянке у Брюсселі.

Баррозу також сказав, що Європейська комісія найближчим часом запропонує Раді ЄС зняти візові вимоги для поїздок громадян Молдови до країн ЄС.

Він також розповів, що Румунія і Болгарія не зможуть 1 січня 2014 року приєднатися до Шенгенського простору.

Він пояснив, що країни повинні виконати "деякі технічні умови".

Однак головне, за його словами, - політичне рішення деяких країн-членів ЄС, які виступають проти швидкого вступу цих двох країн до Шенгену.

"Я реаліст, рішення прийнято країнами - членами, і це (приєднання до Шенгену з початку 2014 року) неможливо. Це залежить не від європейських установ (у Брюсселі), а від рішення урядів деяких країн союзу. Влада Румунії знає, що це за проблеми. Я не можу передбачити терміни - це не моя компетенція", - сказав глава виконавчої колегії ЄС.

Що стосується України, то Єврокомісія вважає, що за останні два роки країна досягла значного прогресу у виконанні Плану дій.

Особливо це стосується реформування системи захисту даних, зміцнення співпраці у сфері кримінального правосуддя та у боротьбі проти торгівлі людьми.

Також була закладена нормативно-правова база для біометричних паспортів та були суттєво видозмінені антикорупційні положення.

Однак, Єврокомісія наполягає на продовженні імплементації прийнятих законів.

Також Україна має вирішити деякі питання у сфері надання притулку.

Нагадали Україні і неприйняте анти дискримінаційне законодавство.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua