Київ ще офіційно не повідомив ЄС про нове рішення – Фюле

Субота, 23 листопада 2013, 00:52

Київ ще не поінформував Брюссель офіційно про рішення призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію.

Про це заявив європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю журналістам у Брюсселі.

При цьому він також констатував, що Брюссель, у свою чергу, не здає свої позиції відносно підписання документа.

"Ні, ми не повністю здаємо свої позиції, ми, насправді, не поінформовані українською стороною, що підписання у Вільнюсі не відбудеться", - заявив Фюле.

"Нам відомо про рішення уряду, прийняте в середу, і нам відомо про прерогативи президента завершити і підписати Угоду про асоціацію. Чи буде це зараз під час Вільнюського саміту? Ще є кілька днів", - додав він.

"Тому ми не відмовляємося від підписання і не відмовляємося від того, щоб Україна виконала необхідні критерії для підписання у Вільнюсі", - заявив Фюле, відповідаючи на запитання, чи здає свої позиції ЄС у світлі останніх подій в Україні щодо підписання Угоди про асоціацію.

При цьому європейський комісар констатував, що українці "досягли великого прогресу" відносно виконання 11 критеріїв.

"Залишається три питання. Вчора вони проголосували в другому читанні законопроект про парламентські вибори, ми очікуємо, що також в другому читанні буде проголосований і прийнятий законопроект про прокуратуру, і ще обидва президента - Кокс і Кваснєвський в Україні. Ми чекаємо їхньої доповіді щодо вирішення проблеми виборчого правосуддя. І наступне - все в руках держав-членів. Дискусія триває", - констатував Фюле.

21 листопада четвер уряд вирішив призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

У ніч на 22 листопада на Майдані Незалежності в Києві зібралося від 1000 до 2000 людей, щоб висловити невдоволення рішенням уряду про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Ввечері 22 листопада на центральну площу столиці прийшло від 2 до 3 тисяч людей, щоб висловити підтримку курсу України на Європу.

У кількох обласних та районних центрах України також відбуваються мітинги проти призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua