Міліція розжене євромайдан у Києві о третій ночі - ЗМІ

Субота, 23 листопада 2013, 19:24

Спецпризначенці з правоохоронних органів планують розігнати мітинг на центральній площі Києва - "євро майдан" - в ніч на 24 листопада.

Про це з посиланням на заяву організаторів мітингу повідомили в ефірі "5 каналу".

"Окрім заяви організаторів, які дізналися про те, що мітинг планують розігнати о третій ночі, ніяких доказів цьому  немає", - йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією, до одного з організаторів зателефонував інформатор зі столичного управління МВС та повідомив, що саме сьогодні спецпризначенці розганятимуть Майдан, мотивуючи це тим, що має приїхати вантажівка з технікою для встановлення довкола стели Незалежності льодового катка.

Протягом останньої доби ця вантажівка приїжджала на Майдан вже двічі – пізно ввечері 22 листопада та вдень 23-го.

Обидва рази учасники акції не дали їх розвантажитися та встановлювати каток.

"Це робиться для того, щоб коли завтра збереться велика кількість людей і вони підуть на мітинг на Європейській площі, щоб вони тут, на Майдані не залишилися. Тому що на Європейській площі – проїжджа частина, і там стояти просто не можливо", - зазначили організатори.

Разом з тим вони закликали усіх їхати на Майдан, щоб "втримати його хоча б до 14:00 завтра, що навіть важливіше, аніж завтрашній мітинг".

Зазначимо, наразі на Майдані правоохоронців значно менше, ніж вчора. Однак кілька автобусів зі спецпризначенцями зупинилися неподалік від євромайдану та спостерігають за подіями звідти. 

Фото – Михайла Петяха
Фото – Михайла Петяха

 

У свою чергу В'ячеслав Кириленко на своїй сторінці у Twitter  заявив: 24 листопада під час мітингу біля Українського дому треба пильнувати, "бо за двома майданами поженемося - без жодного лишимося.Ризик є".

Пізніше у прес-службі столичного главку МВС заявили: ніякої інформації про планований "силовий" варіант розгону мітингувальників на евромайдані у них немає, передає "5 канал".

"Ніякої інформації про подібні плановані заходи у мене немає. Правоохоронці забезпечують охорону громадського порядку в рамках чинного законодавства", - заявила заступник начальника прес-служби управління МВС Києва Ольга Білик.

Як відомо, 21 листопада четвер уряд вирішив призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

У ніч на 22 листопада на Майдані Незалежності в Києві зібралося від 1000 до 2000 людей, щоб висловити невдоволення рішенням уряду про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Ввечері 22 листопада на центральну площу столиці прийшло від 2 до 3 тисяч людей, щоб висловити підтримку курсу України на Європу. У кількох обласних та райцентрах України також відбулися мітинги проти призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

На столичному євромайдані вже трапилося кілька сутичок мітингарів з правоохоронцями, зокрема, конфлікт стався через спроби київської влади встановити на Майдані Незалежності різдвяні будиночки та металеві щити

Коли ж на Майдан вийшли правоохоронці в шоломах, люди одразу заговорили про те, що можливий розгін. Однак міліція запевнила, що турбуватиметься лише про охорону правопорядку. 

Зранку 23 листопада міліція почала ставити паркан, щоб збільшити територію навколо конструкції новорічної ялинки, відокремлюючи від площі, де відбувається акція, по метру-два з боків.

Правоохоронці запевнили, що такі дії пов’язані винятково із монтуванням головної святкової прикраси, однак мітингарі заявили, що їх намагаються витіснити з місця протесту. 

Українська правда