Янукович таки виторгував за відмову від ЄС мільярди доларів - ЗМІ

Субота, 30 листопада 2013, 15:16

Росія запропонувала Україні фінансову компенсацію за відмову від зближення з Євросоюзом, однак запропонована сума менше тієї, що  фігурує в українських ЗМІ (20 млрд доларів).

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на російські джерела.

За даними видання, йдеться про 15 мільярдів, з яких лише частина - до однієї третини - може бути видана російськими банками в якості кредиту українській державі.

Інша частина суми - це закриття або, що ймовірніше, реструктуризація вже наявних українських боргів і приватизація низки стратегічних об'єктів Росією.

Однак така приватизація буде припускати пайову участь "правильних" українських співвласників, зазначає видання.

"Тому можна очікувати, що при переході у приватні руки  Одеський припортовий зі своїм аміакопроводом, "Південмаш" зі своїм КБ і "Турбоатом" поповнять не тільки українську казну , а й приватні кишені", - йдеться у повідомленні.

"Проте, очевидно, що лише відмовою від асоціації з ЄС Янукович від Кремля не відбудеться. Москва вустами чиновника Євразійської економічної комісії (ЄЕК) раніше вже дала зрозуміти, що "полегшає" Україні тільки після вступу до Митного союзу", - зазначає видання.

Нагадаємо, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк раніше заявив, що президент України Віктор Янукович "виторгував" у Росії "нібито зниження ціни на газ" і 20 мільярдів, "половину з яких вкрадуть, а половину витратять на фальсифікацію президентських виборів-2015".

На це у свою чергу прем'єр Микола Азаров заявив, що "розповіді опозиції про 20 мільярдів доларів, які президент Янукович начебто "виторгував" в РФ за відмову від ЄС – брехня".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!