В опозиції пропонують по-європейськи урізати депутатам канікули

Понеділок, 23 грудня 2013, 14:05

Опозиційні депутати пропонують запровадити для Верховної Ради одні зимові канікули замість двох.

Про це повідомляє прес-служба депутата від "Батьківщини" Миколи Томенка.

З відповідною ініціативою звернулися до керівників парламентських фракцій депутати Микола Томенко, Ірина Геращенко та Юрій Дерев’янко.

В опозиції зазначають, що структура роботи українського парламенту зараз більше нагадує не європейську, а радянську модель.

Так, з 23 грудня 2013 року до 10 січня 2014 року, відповідно до порядку денного, народні депутати України мають працювати 23-27 грудня та з 6 по 10 січня у комітетах, комісіях і фракціях; а з 30 по 3 січня – з виборцями.

"Досить сумнівно, що парламентарі у новорічні свята будуть працювати з виборцями, а на Різдво – в комітетах і фракціях", – зауважує Томенко. Таким чином, створено де-факто канікули протягом 3 тижнів.

У зв’язку з цим народні депутати Томенко, Геращенко та Дерев’янко звертаються до з пропозицією внести зміни до Конституції, і з двох парламентських канікул зробити одні у період новорічно-різдвяних свят, як у всіх європейських парламентах.

"Для цього треба внести зміни до Конституції і у ст. 83 зафіксувати, що чергова сесія Верховної Ради починається не першого вівторка лютого, а другого вівторка січня", – зазначив Томенко.

Українська правдаpowered by lun.ua