Посольство США "нажахане" нападом на Чорновол

Середа, 25 грудня 2013, 18:43

В посольстві США засудили напад на Тетяну Чорновол та закликали українську владу припинити репресії.

Про це йдеться повідомленні на його сайті.

"Посольство США з жахом сприйняло новини про побиття журналістки Тетяни Чорновол", - йдеться в заяві.

В то й же час американські дипломати закликають провести результативне розслідування цього інциденту.

"Ми засуджуємо цей напад і закликаємо до його негайного розслідування, яке, на відміну від розслідування попередніх подібних інцидентів, мусить привести винних до повної відповідальності згідно із законодавством України", - підкреслюють вони.

При цьому в посольстві зазначили, що це вже не перший напад на активістів Майдану.

"Ми висловлюємо заклопотаність у зв'язку з дуже схожими подіями протягом останніх кількох тижнів, спрямованими проти фізичних осіб, їхнього майна і політичної діяльності, очевидно, з метою залякування чи покарання тих, хто пов'язаний із протестами на Євромайдані", - йдеться в заяві.

В посольстві США вважають, що для цих порушень громадських свобод "не має бути місця в сучасному демократичному суспільстві".

"Ми закликаємо уряд України запобігти будь-яким подальшим подібним інцидентам, провести чесні і прозорі розслідування всіх нападів, які вже відбулися, забезпечуючи реальні результати, що приведуть до відповідальності не лише виконавців, але й особливо тих, хто ці жорстокі розправи замовив", - заявили дипломати.

Як відомо, цієї ночі сильно побили журналістку й активістку Тетяну Чорновол.

Раніше Чорновол ходила з активістами до резиденції президента у Межигір’ї, їздила знімати будинки міністра внутрішніх справ Захарченка та генпрокурора Віктора Пшонки. Під час останньої зйомки за нею слідкували "беркутівці". Інформацію про будинок Захарченка Чорновол встигла поставити в блог на УП.

У неділю стріляли в активіста Дорожнього контролю Володимира Маралова. Увечері у вівторок у Харкові один з організаторів місцевого Євромайдану Дмитро Пилипець отримав кілька ножових поранень.

У вівторок також стало відомо про те, що помер від травм побитий правоохоронцями 18 грудня Павло Мазуренко.

Українська правдаpowered by lun.ua