У Луганську влада легалізувала створення "дружин тітушок"

Понеділок, 27 січня 2014, 14:06

Депутати Луганської облради заявили, що беруть на себе відповідальність за спокій і правопорядок в місті і благословили створення "народних дружин".

Про це в понеділок в ході прес-конференції заявив голова Луганської облради Валерій Голенко, передає "ОстроВ".

"Ми сьогодні з тривогою спостерігаємо розвиток ситуації в Україні, вже зовсім поруч у сусідніх областях проходять штурми будівель обладміністрацій - активізуються екстремістські сили", - сказав він.

В облраді повідомили що до них надійшли "звернення від громадських організацій і в першу чергу від казаків".

"Ми підтримуємо вимогу громадських організацій створювати народні дружини для захисту правопорядку, і даємо добро на мандати для їх створення" - заявив Голенко.

За словами Голенка, депутати Луганської облради беруть на себе відповідальність за спокій і правопорядок у місті.

На його думку, особливого додаткового захисту потребують будівлі казначейства, управління пенсійного фонду національного банку України, будівлі облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

На сайті облдержадміністрації з'явилося повідомлення про легалізацію таких дружин:

"Спираючись на норми Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", вручаємо їм мандат довіри на захист жителів області від проникнення екстремізму на нашу землю, на охорону громадського порядку та державних установ", - сказано в повідомленні.

Як відомо, в ході протистояння у Дніпропетровській ОДА в неділю постраждали 6 журналістів і десятки простих людей.

"Тітушки", озброєні палицями і травматичною зброєю, перебували в будівлі ОДА разом з силовиками і під їхнім прикриттям била мітингувальників.

Як розповів кореспондент "Укрінформу" Дмитро Смолієнко, його били разом "тітушка" і "беркутівець".powered by lun.ua