В ЄС закликали Україну не дражнити РФ "полюванням на відьом"

35 переглядів
Вівторок, 25 лютого 2014, 12:01

Нова українська влада не має давати Росії приводу для втручення у справи України, вважає голова комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ Елмар Брок.

Про це він сказав у вівторок у Страсбурзі на прес-конференції, говорячи про підсумки візиту делегації Європейського парламенту до України.

"Немає права нині допустити "полювання на відьом" чи дати підстави чи претекст "великій сусідці" втручатися в Україну тим чи іншим чином", – наголосив голова комітету із закордонних справ Європарламенту.

Брок зауважив, що трансформація України, її перехід до демократії мають відбуватися в діалозі зі громадянським суспільством, щоб не було нового "театру" бойових дій.

Під час свого виступу Брок порівняв ситуацію станом на ранок п'ятниці і на ранок понеділка.

"Це була інша країна. Немає більше страху. Навіть коли я ходив до вбиральні, я бачив зброю, а зараз є легітимний уряд. Новий уряд проводитиме реформи, вибіркове правосуддя буде унеможливлено", - підкреслив він.

Коментуючи можливу перспективу членства України в Європейському Союзі, Брок висловив упевненість, що у Києва "є перспективи в Європі", і до цього необхідно просуватися "крок за кроком".

"Угода про асоціацію та глибоку і всеохоплюючу зону вільної торгівлі є частиною цієї перспективи. Має бути політична консолідація, щоб угода про асоціацію могла працювати, тоді буде наступний крок - єдиний європейський економічний простір. Ми не повинні фокусуватися на далекосяжних цілях, оскільки це може призвести до розчарування населення", - виклав він своє бачення.

Брок нагадав, що, згідно з Лісабонським договором, Україна може попросити про членство, але для цього слід обрати "правильний час". Він запевнив, що європейська сторона готова підписати угоду про асоціацію, як тільки українська сторона буде до цього готова.

Раніше повідомлялося, що канцлер ФРН Ангела Меркель закликала нове політичне керівництво України до стриманості.

Інтерфакс-Україна, Радіо Свобода

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua