На дорозі до Харкова силовики побили у суботу щонайменше 100 людей

Понеділок, 14 квітня 2014, 20:06

На дорозі між Полтавою та Харковом у цю суботу побили мінімум 100-120 людей, розповів один із потерпілих активіст Сергій Бондар, який їхав до Харкова на акцію Євромайдану.

У ефірі "Громадського ТБ" він розповів, що, тільки за його підрахунками, на блокпосту на півдорозі до Харкова постраждали 50 київських активістів, із якими був він, 30 харківських активістів та журналістів, а також багато випадкових людей, які їхали на маршрутках.

Активіст розповів, що люди їхали на автобусах і приватних машинах. Їх зупинили міліціонери й незрозумілі люди – там були і представники "Сокола", і люди у формі "Беркуту", і представники СБУ, і місцеві слідчі. Неподалік від блокпосту стояли бронетранспортери, лежали напоготові снайпери.

Бондар розповів, що усі машини були "розтрощені вщент", людей витягали через вікна, били, розрізали одяг, обкрадали, забирали документи і посвідчення. "Особисті речі – все забрали, у мене вижив виключно ремінь", - сказав він і додав, що у хлопців і того не лишилося, бо ременем і скетчем зв’язували руки, коли не вистачало наручників.  

За словами активіста, коли міліція "увійшла в раж", зупиняли і "цивільні маршрутки", били й грабували людей, вимагали гроші, а потім відправляли на Харків. Сам Бондар та його побратими опинився в автозаку.  

Як відомо, міліція заявляла, що на кордоні Полтавської та Харківської областей у суботу затримали 10 автобусів, у яких їхали близько 70 озброєних людей. Та активіст запевнив, що жоден із тих 50 осіб із Києва, із ким він їхав, не був озброєний.

За словами Бондаря, в них були лише засоби самооборони – декілька щитів майданівських, які хотіли передати самообороні Харкова, також могли бути каски та газові балончики, але "коктейлів Молотова" точно не було – з ними навіть було б неможливо їхати, бо більше 10 хвилин із цією сумішшю поруч дихати важко, та й це не зброя.

Раніше різні джерела повідомили, що в суботу силовики влаштували побоїще без розбору для тих, хто прямував до Харкова на автобусах, машинах та навіть маршрутках. 

Людей обкрадали, відбираючи навіть натільні хрестики та іконки, а обручки наказували зняти, погрожуючи відрізати разом із пальцем.

Зокрема, Ганна Сінькова із ресурсу "Інформатор" повідомляла про побиття Бондара та інших активістів, яких били, не пояснюючи причини, з одного навіть зрізали бронежилет, а потім їх розвернули до Києва.

Бондар до і після побиття на шляху до Харкова 12 квітня. Фото Сінькової

 

Представник "Правого Сектору" у Полтаві, депутат однієї з місцевих райрад Михайло Дугін теж описав, як увечері в суботу у Чутово 100-150 міліціонерів із нашивками "Сокола" і "Беркуту" зупинили авто, в якому він їхав із товаришем, авто потім потрощили, їх самих били 15-20 людей у "балаклавах", у нього зняли золотий годинник і обручку.

Дугін також став жертвою силовиків дорогою до Харкова

За словами Дугіна, на місці подій був народний депутат Юрій Бублик, який упізнав його і стримав агресію силовиків. Дугіна посадили в автозак разом із полтавчанами, знятими до того з маршрутки, а потім їх відвезли до Полтави і висадили, без протоколу і жодних пояснень. Машина залишилася у Чутово.

Вікторія Резніченко також написала, що з 50 людей, із якими вона їхала на "Марш Свободи" у Харків, вона дісталася туди єдина – і то лише тому, що її пересадили на маршрутку. Усіх чоловіків із маршрутки, включаючи двох її супровідників, витягли і побили, не розпитуючи. У жінок лише оглянули речі, а години за півтори відпустили ловити попутки на Харків.powered by lun.ua