Активісти закликають Турчинова розібратись із сумісниками - аж до суду

7 переглядів
Вівторок, 15 квітня 2014, 08:49

Незважаючи на конституційну заборону суміщення депутатського мандату з державною службою, в парламенті досі залишаються принаймні 9 депутатів-сумісників.

На цьому наголошують активісти руху "Чесно".

Спікера ВР Олександра Турчинова закликають негайно винести на голосування парламенту вже зареєстровані заяви про складання повноважень депутатами, які призначені на посади у виконавчій владі.

Щодо тих сумісників, які всупереч закону подібні заяви не написали, скористатися своїм правом позбавити їх мандату у судовому порядку.

Як відомо, у вівторок Рада проголосувала лише постанову про дострокове припинення повноважень народного депутата Романа Ванзуряка, який наразі є очільником Чернівецької ОДА.

Щодо решти сумісників жодних постанов не зареєстровано (хоча раніше було оголошено, що заяви про складання повноважень написали депутати Віталій Ярема, Володимир Шульга та Володимир Бондаренко), - зауважують у "Чесно".

* Дані станом на 14 квітня.  


Подібне нехтування Конституцією та суміщення посад, з одного боку, створює можливість для депутатів зловживати своїми повноваженнями, а з іншого боку, через неявку сумісників до парламенту, унеможливлює ухвалення важливих для країни рішень без звернення до ганебної практики неперсонального голосування.

Подібна поведінка представників фракцій "Батьківщина", "Свобода" та УДАР виглядає особливо цинічною, враховуючи, що у колишньому статусі опозиції ці політичні сили публічно засуджували сумісників, прогульників та "кнопкодавів", - зазначають активісти.

"Влада, покликана реформувати країну, має працювати в рамках правового поля!", - наголошено в коментарі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua