ГПУ розбереться із посадовцями та суддями, через яких сидів Луценко

Середа, 14 травня 2014, 19:30

Генпрокуратура розслідує провадження щодо колишніх працівників ГПУ, Печерського райсуду та Міністерства внутрішніх справ за заявами Юрія та Ірини Луценків.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Впровадження стосується винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови; порушення права на захист; завідомо незаконного затримання, приводу або арешту; притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності; службової підробки та перевищення влади або службових повноважень.

Згідно з інформацією, під час досудового розслідування, зокрема, з'ясовалося, що посадовці МВС підробили висновок службового розслідування щодо законності дій працівників міліції під час провадження за оперативно-розшуковою справою.

Також вони протягом 2010-2012 років під час розслідування кримінальних справ стосовно Луценка вчиняли тиск на свідків з метою примушування їх до надання завідомо неправдивих свідчень, які стали підставою для постановлення відносно нього завідомо неправосудних вироків, зазначили ГПУ.

Окрім того, встановлено, що екс-службовці ГПУ на підставі штучно створених доказів завідомо незаконно пред'явили Юрію Луценку обвинувачення у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, що в подальшому стало підставою для обрання йому завідомо незаконного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В подальшому, троє суддів Печерського райсуду Києва 27 лютого 2012 року відповідно до результатів судового розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Луценка винесли завідомо неправосудний вирок, яким екс-главу МВС визнали винним у вчиненні інкримінованих йому злочинів та призначено покарання у виді позбавлення волі.

Крім того, один з суддів вищевказаного суду 17 серпня 2012 року за результатами розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Луценка виніс завідомо неправосудне рішення, що призвело до його засудження за ст. 367 ч. 1 (службова недбалість) КК України, повідомили в ГПУ.

Також під час розгляду вищезазначених кримінальних справ судді Печерського райсуду умисно, систематично та грубо порушували передбачене чинним законодавством України право підсудного Луценка на захист.

''Вони постановили вироки, не надавши належної оцінки беззаперечним доказам, які свідчили про відсутність в діях екс-міністра складів інкримінованих йому злочинів'', - повідомили у відомстві.

Як відомо, 7 квітня 2013 року тодішній президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка та екс-міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.

З проханням про помилування Луценка до Януковича звернулася уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Також щодо помилування колишнього міністра внутрішніх справ до тодішнього президента звернулася Наглядова місія Європейського парламенту у складі Пета Кокса та Александра Кваснєвського.

Звільнення політичних в'язнів була однією з умов європейської інтеграції України.

Українська правдаpowered by lun.ua