Кузьмін заявив, що не накопав на Тимошенко, але слідчі страждають

П'ятниця, 23 травня 2014, 23:59

Слідчі, які займалися справами екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка, звільнені.

Про це заявив колишній перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін в ефірі програми ''Шустер LIVE''.

''Дійсно слідчих сьогодні піддають репресіям. І я нагадаю, 25 заяв написали ви і довірена особа кандидата в президенти Петра Порошенка. І це правда. Всі вони звільнені з роботи за те, що розслідували справи стосовно вас та Юрія Луценка'', - сказав він.

''У відношенні вас дійсно було порушено дуже багато справ. Їх дійсно було дуже багато - 24. І справа, яку розслідували підлеглі мені слідчі. Це справа відома - про газові контракти. По цій справі фактів отримання вами, екс-прем'єр-міністром, грошей або інших матеріальних цінностей, або корупційних дій виявлено не було'', - зазначив Кузьмін.

''Але і стаття, за якою вас притягували кілька років тому, вона й не передбачала відповідальності за корупційні дії. Вона була формальна. Ця стаття вже змінена, і зараз за ті дії, в яких вас звинувачували, відповідальності немає'', - додав він.

Тимошенко поставила запитання Кузьміну: ''Ви знайшли в моїй діяльності як прем'єр-міністра хоча б один факт корупції? Дайте відповідь ''ні'' або ''так''?".

''Я вже говорив - ні'', - відповів екс-заступник генпрокурора.

Тоді Тимошенко поставила ще одне запитання: ''Просто скажіть ''ні'' або ''так''. Відмовлялася я їхати на суд – ''так'' чи ''ні''?".

''Це якраз той випадок, коли ви маєте шанс допитати саме мене. Що ви зараз і робите. У мене немає даних про те, що ви відмовлялися їхати до суду. Більше того, в матеріалах справи є ваша заява про те, що ви бажаєте брати участь у суді'', - сказав Кузьмін, зазначивши, що суд враховував заяви пенітенціарної служби, в яких йшлося про відмову Тимошенко з'явитися на засідання.

''Я не отримував від Януковича ніяких команд щодо вас. І справа кримінальна розслідувалася за дорученням Генерального прокурора. І слідчі не виконували будь-якого замовлення політичного'', - додав він.

Українська правдаpowered by lun.ua