Україна готова до компромісної ціни на російський газ

Субота, 14 червня 2014, 20:56

Україна продовжує наполягати на ціні газу з Росії в $ 268 за 1 тис. кубометрів, але готова на компроміс.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан перед початком тристоронніх переговорів, - передає Інтерфакс-Україна.

Проміжна ціна, яка б влаштувала Україні - $ 326 за кубометр, - сказав він.

"Питання ціни знаходиться в площині договірних відносин, тобто $268. Ми готові знайти компроміс, про який говорив глава "Нафтогазу" (проміжна ціна $326 доларів за 1 тис кубометрів - ред.)", - зазначив міністр.

Міністр також висловив сподівання, що переговори пройдуть в конструктивному ключі, і російська делегація змінить свої підходи в частині досягнення компромісу.

Продан уточнив, що навіть у разі відключення Росією природного газу з 16 червня, це не позначиться на забезпеченні газом українських внутрішніх споживачів.

Міністр підкреслив, що влітку споживання газу в Україні може бути задоволене за рахунок поточного внутрішнього газовидобутку.

Як відомо, уряд України готується до зупинки поставок російського газу з понеділка.

11 червня після чергового раунду тристоронніх газових переговорів у Брюсселі Україна відмовилась від пропонованих РФ умов знижки.

Україна наполягає на тому, щоб зниження ціни на газ було прописане в контракті, а не запроваджувалось рішенням уряду Росії.powered by lun.ua