Газові переговори завершились: до ранку Москва чекає від Києва $2 мільярди боргу

Понеділок, 16 червня 2014, 02:30

Україна і Росія не змогли досягти компромісу за підсумками чергового раунду переговорів, що відбулися у Києві 15 червня.

Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, повідомляє Інтерфакс Україна.

Коболєв нагадав, що запропонований Єврокомісією компромісний варіант допускав узгодження тимчасової проміжної ціни на російський природний газ для України у розмірі $326 за 1 тис. кубометрів газу.

"Сьогодні цей компроміс російською стороною підтверджений не був, думаю, що ще є шанс до 9.00 16 червня за київським часом, коли починається новий газовий день, для підтвердження цього компромісу",-заявив Коболєв.

При цьому він висловив сподівання, "що економіка і розум буде вище емоцій і політики".

Крім того глава НАК "Нафтогаз України" підтвердив готовність компанії почати розгляд у Стокгольмському арбітражі.

У свою чергу "Газпром" за підсумками переговорів підтвердив крайній термін, в який він очікує отримати від Києва $ 1,951 млрд за поставки газу. Інших підсумків переговорів компанія не повідомляє.

"Переговори у  Києві проходили за участі єврокомісара Гюнтера Етінгер, голови правління Газпрому Олексія Міллера і прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка ... Російська сторона очікує оплату заборгованості, що накопичилася за газ у розмірі $ 1,951 млрд до 10:00 16 червня", - заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Як відомо, уряд України готується до зупинки поставок російського газу з 16 червня.

11 червня після чергового раунду тристоронніх газових переговорів у Брюсселі Україна відмовилась від пропонованих РФ умов знижки. Україна наполягає на тому, щоб зниження ціни на газ було прописане в контракті, а не запроваджувалось рішенням уряду Росії.

14 червня у Києві відбулися тристоронні переговори за участі єврокомісара Еттінгера. Глава Міненерго та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що переговори завершилися безрезультатно. Також було ухвалено рішення продовжити переговори 15 червня.

Також Продан зазначив, що Україна продовжує наполягати на ціні газу $268 за 1 тис. кубометрів, але готова на компроміс - $326 за тисячу кубометрів

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування