Генсек ООН засудив напад на посольство РФ у Києві

Вівторок, 17 червня 2014, 15:14

Генсек ООН Пан Гі Мун засудив напад демонстрантів на посольство РФ у Києві й знищення українського військового літака сепаратистами на сході України.

"Я засуджую насилля, що зростає в Україні, у тому числі знищення українського військового літака, провокаційну риторику, а також такі дії як напад на російське посольство в Києві", - сказав він у вівторок у Женеві.

Генсек ООН закликав до деескалації ситуації в Україні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Раніше постпред РФ при ООН Віталій Чуркін повідомив, що в РБ ООН з ініціативи Литви заблокували декларацію з осудом нападу на посольство РФ у Києві.

Чуркін нагадав, що відповідно до процедури такі документи ухвалюються консенсусом. Він висловив розчарування тим, що Радбез ООН не засудив дії агресивної юрби, хоча російська делегація запропонувала іноземним колегам проект відповідної заяви для преси.

Постпред РФ зазначив, що в Росії здивовані тим опором, який зустрів цей документ.

Чуркін також висловив подив, що генеральний секретар ООН Пан Гі Мун одразу не засудив напад на російське посольство в Києві.

"Насправді я дещо здивований, що генеральний секретар не виступив із такою заявою. Я сподіваюся, що це просто тому, що він у від'їзді. Але я перевірю ще раз. Тому що, у нашому розумінні, щоразу, коли відбуваються такі ситуації, генеральний секретар має стати на сторону міжнародного права. Так було в минулому", - сказав постпред РФ.

За словами Чуркіна, у понеділок багато членів Радбезу ООН нібито висловили жаль, що засудити напад на посольство РФ не вдалося, а постпред Франції узагалі назвав це помилкою.

"Очевидно, що литовська делегація повелася не в найкращих традиціях Ради Безпеки", - заявив російський дипломат.

powered by lun.ua